Napad na kopalnię złota w Peru

i

Autor: pixabay.com/TheDigitalArtist zdjęcie ilustracyjne

ŚWIAT

Gang napadł na kopalnię złota w Peru, zabijając 9 i raniąc 15 jej pracowników

2023-12-03 19:40

Dziewięciu pracowników kopalni złota Poderosa w regionie La Libertad na północnym zachodzie Peru zostało zabitych przez grupę przestępczą, która wdarła się na teren zakładu. 15 członków załogi kopalni jest rannych. Informacje potwierdziło w niedzielę peruwiańskie MSW.

Napad na kopalnię złota w Peru. Są zabici i ranni

Pracownicy kopalni zginęli wskutek ran postrzałowych, a także w rezultacie przeprowadzonej na terenie zakładu eksplozji materiałów wybuchowych. Wśród dotychczas potwierdzonych zmarłych jest sześciu strażników kopalni oraz trzech górników. Ofiary ataku na zakład wydobywczy miały od 20 do 30 lat.

Stan rannych, jak podają lokalne władze medyczne, jest poważny. Stan trzech z nich określany jest jako krytyczny.

Gang napadł na kopalnię złota w Peru. Sprawcy w rękach policji

Według powołującej się na peruwiańskie władze rozgłośni RPP z Limy do niedzielnego popołudnia policja ujęła siedmiu napastników. W skład grupy przestępczej, jak podały służby, wchodzą zarówno obywatele Peru, jak też obcokrajowcy. - Sprawcy ataku zostali zatrzymani i rozbrojeni. Sytuacja została opanowana - podała peruwiańska policja.

Z uruchomionego śledztwa wynika, że gang, który zaatakował kopalnię, to grupa przestępcza wyspecjalizowana w nielegalnym pozyskiwaniu minerałów oraz w napadach z bronią w ręku i wymuszeniach.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Ameryka Południowa bez tajemnic. Szóste pytanie wprawia w osłupienie

Pytanie 1 z 10
Stolicą Chile jest: