Stary Browar Poznań

i

Autor: Wikipedia Stary Browar Poznań

Galerie handlowe wkrótce zostaną otwarte! Rząd odmraża gospodarkę! [SZCZEGÓŁY]

2020-04-29 10:28

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował o kolejnym etapie rozmrażania gospodarki. Już wkrótce galerie handlowe zostaną otwarte, ale zachowane zostaną niektóre ograniczenia. Jakie? Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Kiedy galerie handlowe zostaną otwarte? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej odpowiedział na to pytanie na konferencji prasowej. Galerie handlowe otwarte zostaną 4 maja. Nie będzie to jednak to powrót do takiej sytuacji jaką znamy sprzed pandemii koronawirusa. W sklepach będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób. Nadal nieczynne będą food courty, czyli miejsca w galeriach handlowych, gdzie można zjeść.

Galerie handlowe: Ile osób może przebywać w sklepie?

Przepisy są bardzo jasne. Na 15 m2 w jednym sklepie będzie mogła przebywać 1 osoba (z wyłączeniem korytarzy). Rachunek jest jasny. Jeżeli sklep ma 150 m2, będzie mogło w nim przebywać maksymalnie 10 osób.

Hotele i miejsca noclegowe – kiedy otwarcie?

Odmrażanie gospodarki obejmie też hotele i miejsca noclegowe. Mateusz Morawiecki wytłumaczył, dlaczego te miejsca zostaną otwarte akurat 4 maja. 

Od 4 maja żebyśmy nie wyruszyli tłumnie na majówkę. Po przerwie majowej hotele i miejsca noclegowe będą mogły być otwarte

mówił premier Morawiecki.

Rząd rekomenduje też, by od początku maja zaczęły otwierać się żłobki i przedszkola. To jednak rekomendacja, a nie nakaz. Ostateczne decyzja w tej sprawie będzie należała do organów zarządzających tymi placówkami. 

Sonda
Czy chcesz, by w pierwszej kolejności otwarto salony kosmetyczne i fryzjerskie?
Posłuchaj, co może oznaczać ból pleców. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Widziałeś go? Dzwoń na policję! Złodziej telefonów poszukiwany