Zawodnik Warty Poznań nominowany do nagrody FIFA. Marcin Oleksy strzelił pięknego gola [WIDEO]

i

Autor: FB Amp Futbol Polska Zawodnik Warty Poznań nominowany do nagrody FIFA. Marcin Oleksy strzelił pięknego gola [WIDEO]

Gala FIFA The Best 2023. Marcin Oleksy z nagrodą za najładniejszego gola! Polak zdobył najpiękniejszą bramkę w 2022 roku

2023-02-27 21:41

Ampfutbolista Warty Poznań - Marcin Oleksy z nagrodą im. Ferenca Puskasa za najładniejszego gola w 2022 roku. To wielkie wyróżnienie dla zawodnika, którego bramką w meczu Amp Futbol Ekstraklasy zachwycił się cały świat! Musicie ją zobaczyć!

Marcin Oleksy nominowany do nagrody FIFA

Marcin Oleksy doskonale jest znany kibicom Warty Poznań i reprezentacji Polski Amp Futbolu. Zawodnik kilka dni temu został nominowany do prestiżowej nagrody FIFA Puskás Award przyznawanej strzelcom najpiękniejszych goli na gali FIFA BEST Football Awards. Już po samej nominacji wiele osób usłyszało o Polaku, który zdobył piękną bramkę w meczu PZU Amp Futbol Ekstraklasy pomiędzy Wartą Poznań i Stalą Rzeszów.

W pierwszym etapie nominowanych było 11 zawodniczek i zawodników. Głosowanie internautów trwało na stronie FIFA do 3 lutego. Wtedy poznaliśmy trzech finalistów, wśród których znalazł się Marcin Oleksy, a także takie gwiazdy futbolu, jak Dimitri Payet i Richarlison.

Tak wyglądała bramka Marcina Oleksego:

Gala FIFA The Best 2023

Ostateczne rozstrzygnięcia na Gali FIFA The Best 2023 poznaliśmy w poniedziałkowy wieczór. Tym samym stało się jasne, że najlepszą bramkę zdobył Marcin Oleksy. Piłkarz Warty odebrał nagrodę z rąk samego Alessandro Del Piero.

- Ciężko mi było pomarzyć o takiej nagrodzie. Stoję przed wami i odbieram nagrodę za najpiękniejszą bramkę na świecie. Po wypadku wstałem, podniosłem się i jestem w tym miejscu przed wami. Dziękuję środowisku amp futbolowemu. Ktoś stworzył tak piękny sport, że możemy się spełniać - powiedział wzruszony Oleksy.

Marcin Oleksy - kariera zawodnika Warty Poznań

Marcin Oleksy w przeszłości był bramkarzem w klubach trzeciej i czwartej ligi. W 2010 roku doszło do wypadku, po którym stracił nogę. Po kilku latach został trenerem w szkółce piłkarskiej, a w 2019 roku rozpoczął swoją przygodę z ampfutbolem, czyli piłką nożną dla osób po amputacjach i z wadami kończyn.

Już w 2021 roku został uznany „Odkryciem Sezonu PZU Amp Futbol Ekstraklasy”, a w 2022 roku zadebiutował w ampfutbolowej reprezentacji Polski, z którą najpierw wygrał Amp Futbol Cup, a potem pojechał na mistrzostwa świata do Turcji.

- Ampfutbol dał mi drugie życie, nie tylko piłkarskie. Piłka od zawsze była moją pasją i dawała mi dużo szczęścia. Teraz mogę nie tylko znowu grać, ale i występować w reprezentacji Polski, o czym zawsze marzyłem - opowiedział na łamach Łączy Nas Piłka.

Kibice Lecha Poznań po zdobyciu mistrzostwa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE