Łatanie dziur po poznańsku...

i

Autor: FB / Osiedle Podolany Łatanie dziur po poznańsku...

Dziury w "gruntowej" drodze łatali… asfaltem! Mieszkańcy pukają się w czoła!

2021-03-24 18:22

To widok, który zaskoczył wielu mieszkańców Podolan. Drogowcy pojawili się na ulicy Wicherkiewicz. Mieli oni łatać tam dziury. Kierowcy bowiem bardzo często w tym miejscu byli narażeni na zniszczenie swoich samochodów. Jednak nie takiej reakcji Zarządu Dróg Miejskich spodziewali się poznaniacy... Dziury w "gruntowej" drodze łatane asfaltem? Mamy wyjaśnienie drogowców! Przeczytajcie i zobaczcie więcej na naszej stronie internetowej.

W środę ekipy Zakładu Robót Drogowych z Poznania pojawiły się na Podolanach, a dokładniej mówiąc na ulicy Wicherkiewicz. To droga, która kierowcom sprawia wiele problemów. Jest w niej bowiem sporo dziur, które sprawiają, że płynne przejechanie przez te okolice graniczy z cudem. W mediach społecznościowych wielokrotnie pojawiały się informacje mówiące o tym, że kierowcy uszkadzają swoje samochody. 

W środę na facebookowym profilu Osiedla Podolany pojawiły się zdjęcia, na których widać ekipy, które dziury w gruntowej drodze załatały... asfaltem! Mieszkańcy zastanawiali się, czy to jakaś nowa technika utrzymania dróg w Poznaniu. Również w mediach społecznościowych na te zarzuty odpowiedział Zarząd Dróg Miejskich. 

Ważne jest przede wszystkim to, że odcinek, który łatamy asfaltem nie jest gruntowy – jest utwardzony materiałem pofrezowym, dlatego go nie równamy, a łatamy ubytki. Zastosowanie punktowo pofrezu lub tłucznia byłoby nieskuteczne, nie można właściwie zagęścić takiego materiału na tak utwardzonej drodze. Niezagęszczony materiał zostałby wyrzucony z ubytków przez koła przejeżdżających samochodów

czytamy w komunikacie drogowców, którzy dodają, że w taki sposób są również prowadzone prace doraźne i utrzymaniowe na innych tego typu ulicach w Poznaniu. 

Raport z anteny 24.03, godz.10

W tej sprawie skontaktowaliśmy się również z rzeczniczką prasową Zarządu Dróg Miejskich. Agata Kaniewska zaznaczyła, że to rozwiązanie jest przemyślane. Nie ma tu mowy o żadnej pomyłce czy niekompetencji drogowców. 

To jest przemyślane, to ma sens. Mieszkańcy z pewnością nie tego oczekują. Chcieliby wyremontowanej czy wybudowanej ulicy na nowo. Na to jednak na razie środków nie mamy, dlatego takie prace doraźne prowadzimy

powiedziała nam Kaniewska.

Quiz dla prawdziwych mistrzów ortografii

Pytanie 1 z 15
Nie obrażam się na innych z _________ powodu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE