Wniosek o dodatek węglowy może zostać odrzucony przez deklarację śmieciową. Dlaczego?

i

Autor: Unsplash Dodatek węglowy. Gmina może odrzucić wniosek przez deklarację śmieciową

Dodatek węglowy 2023. Czy rząd planuje kontynuację?

2023-02-01 15:44

Dodatek węglowy w 2022 roku był jednorazową dopłatą dla gospodarstwa domowego. Wynosił on 3 tysiące złotych. Otrzymywali go ci, którzy ogrzewają swoje domy węglem. Wypłacany był przez wysokie ceny węgla spowodowane embargiem na produkty z Rosji po zbrodniczej inwazji na Ukrainę w lutym ubiegłego roku. Czy wiadomo już o tym, że dodatek ten ma być wypłacany i w 2023 roku?

Dodatek węglowy 2022

Wnioski o dodatek węglowy za 2022 rok można było składać w swoim poznańskim urzędzie, bądź przez Internet do 30 listopada. Wypłacano i wypłaca się nadal 3 tysiące złotych na gospodarstwo, a dokładnie na numer domu (w przypadku, gdy pod jednym adresem mieszkały dwie rodziny, tylko jedna otrzymywała taki dodatek).

Czy będzie dodatek węglowy w 2023 roku?

W związku z tym, że Polska nadal będzie importowała węgiel na potrzeby prywatnych gospodarstw domowych, minister klimatu Anna Moskwa zapewnia, że surowca w Polsce nie zabraknie. Może to oznaczać, że ceny węgla nie będą tak wysokie, jak w ubiegłym roku. Dlatego na ten moment rząd nie planuje drugiej edycji dodatku.

Dodatek węglowy w Poznaniu

Z szacunków Miasta Poznania wynikało, że w samej stolicy Wielkopolski na dodatek węglowy może zostać przeznaczone nawet 46 mln złotych. Państwo przekazało miastu jedynie 17,5 mln złotych. Co miało wystarczyć na wypłatę dodatku dla niespełna 6 tysięcy domów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE