jadłodajnia

i

Autor: źródło Caritas Radom

POMOC

Co zrobić z jedzeniem po świętach? Nie wyrzucaj!

2024-04-02 13:55

Co zrobić z jedzeniem po świętach? To pytanie gryzie wielu z nas. Okazuje się, że możemy pomóc potrzebującym.

Gdzie oddać jedzenie

To, że po świętach jedzenie zostaje, to w wielu domach norma. Okazuje się, że można niezjedzonymi potrawami podzielić się z potrzebującymi:

- Jako Caritas Poznań zachęcamy, żeby tą żywnością się podzielić z tymi, którzy są głodni. Można to zrobić poprzez przekazanie żywności nadającej się do spożycia do jednej z czterech jadłodajni.  Mieszczą się one przy ulicy Łąkowej, przy ulicy Ściegiennego, przy ulicy Taczaka i Niegolewskich.

powiedziała nam rzeczniczka Caritas Poznań Maria Książkiewicz.

Co można oddać?

Przynosić można wszystko co nadaje się do jedzenia np. mięsa, jajka i "słodkie".

- Zachęcamy, żeby przekazywać żywność, która właśnie nadaje się do spożycia. Mogą to być zarówno produkty takie konkretne jak jakieś mięso, jajka czy słodkie np. ciasta. Można przekazywać to siostrom, siostry na pewno dobrze to zagospodarują i wydadzą jak najszybciej, ponieważ dziennie do jadłodajni przechodzi ponad tysiąc osób, które takiej żywności potrzebują. Prosimy, żeby przekazywać żywność w dobrym stanie, świeżą, która była odpowiednio przechowywana i aby była zapakowana w mniejsze porcje, tak żeby siostry mogły to przekazywać bezpośrednio osobom zgłaszającym się do jadłodajni. 

dodaje rzeczniczka Caritas Poznań Maria Książkiewicz.

Jadłodajnia Ubogich, Dom Nadziei im.św Józefa-s.Elżbietanki ul. Łąkowa 4 w godzinach 10.00-12.00 i 14.00-16.00Jadłodajnia św. Brata Alberta - Albertynki ul. Ściegiennego 133 w godzinach 10.00-17.00Jadłodajnia św. Urszuli w Poznaniu ul. Taczaka 7 w godzinach 8.00-18.00Jadłodajnia sióstr franciszkanek Rodziny Maryi ul. Niegolewskich 23 w godzinach 8.00-17.00