Cavaliada

Autor: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Cavaliada Poznań 2022 za nami! Wyjątkowe pokazy, ponad 600 koni w tegorocznej edycji

Cztery dni największych zawodów jeździeckich w Polsce, Cavaliada Poznań dobiegły końca. W tym czasie odwiedziły arenę zmagań 23 tysiące ludzi. W zawodach z 26 kategorii wzięło udział ponad 600 koni. W 19 kategoriach wygrywali Polacy, a tę jedną, najważniejszą kategorię - PKO Bank Polski Grand Prix zwyciężył Holender.

Święto jeździectwa w Poznaniu

Już od 1995 roku fani jeździectwa zjeżdżają się do Poznania na zawody. Od 12 lat są markowane one nazwą Cavaliada. To największe tego typu zawody jeździeckie w Polsce. Oprócz zawodów, w piątek, 16 grudnia odbyła się aukcja koni dwu i trzyletnich. Ponadto były też targi sprzętu jeździeckiego. Cavaliada Poznań

Konkursy i pokazy na Cavaliadzie

W ramach Cavaliada Poznań odbyły 4 konkurencje główne: skoki przez przeszkody, wszechstronny konkurs konia wierzchowego, ujeżdżenie i powożenie zaprzęgami czterokonnymi. Ponadto miały miejsce także konkursy widowiskowe, które były pokazowymi konkurencjami. Były to konkursy: Potęga Skoku, Speed & Music oraz sztafety z udziałem dzieci oraz dorosłych. Najmłodsi, 6, oraz 7-miolatkowie wzięli udział w zawodach małych koni.

Zwycięzcy Cavaliady Poznań

Największym zwycięzcą, triumfatorem PKO Bank Polski Grand Prix został Holender – Remco Been z koniem o imieniu Holland VD Bisschop. Najlepszy z Polaków, Jarosław Skrzyczyński na koniu Inturido zajął 4. pozycję. Konkurs zaliczany do rankingu światowego, oraz rankingu Cavaliady wygrał też reprezentant Niderlandów, tytuł ten przypadł dwóm paniom: Mel Thijssen i jej klaczy Florida Balia NL. Trzeci konkurs klasy rankingowej wygrał Litwin Matas Petraitis, na koniu z Ukrainy o imieniu Cornet’s Cloud.

Rywalizacja dzieci, oraz pozostali triumfatorzy Cavaliady

Wśród dzieci wygrywały: Zofia Wierucka z Rio Grande Krosinko na Cykorze (dwa razy), Alicja Marszałek-Filipek z Jacodi’s Anja’s Alena oraz Michalina Jach z KJ Herkules Wapno z kucykiem Kreska. Pozostali zwycięzcy to: Sandra Sysojeva z KS Centurion z ogierem o imieniu Found Boy, Aleksander Fularczyk w zaprzęgu z końmi Ares, Edje, Neptun i Nuta, Daria Kobiernik oraz jej klacz Ideal Girl. Kolejne zawody z cyklu Cavaliada Tour w tym sezonie odbędą się jeszcze w Sopocie i Krakowie.