Oto najlepsze kawiarnie w Trójmieście. Zajrzyj do nich podczas wypoczynku nad morzem

i

Autor: Unsplash

PODRÓŻE

Oto najlepsze kawiarnie w Trójmieście. Zajrzyj do nich podczas wypoczynku nad morzem

Relaks w kawiarni to nieodłączny element każdego wyjazdu. Jeżeli planujesz spędzić choć kilka dni w Trójmieście, mamy dla ciebie przewodnik po tutejszych lokalach z pyszną kawą i wybornymi łakociami. Tym co wyróżnia moich faworytów, jest także atrakcyjna lokalizacja - z widokiem na morze, Motławę i starówkę albo piękny park. Nie ograniczaj się do jednej kawiarni - koniecznie odwiedź wszystkie!

Mamma Mia Cafe, Plac Zdrojowy 2, Sopot

Kiedy ktoś zapyta mnie o największe atrakcje Sopotu, bez chwili wahania wymieniamy molo, wystawy czasowe w tutejszej galerii sztuki, a także kawiarnię Mamma Mia ze wspaniałym tarasem widokowym, z którego rozpościera się widok na promenadę, sopockie molo, a także statki i żaglówki dryfujące niespiesznie po morskich falach. Słodki, instagramowy wystrój kawiarni sprawia, że jest ona doskonałą przestrzenią do zdjęć. Na uwagę zasługuje też apetyczne menu, w którym znajdziecie nie tylko kawowe napoje, ale też lemoniadę, drinki, lody, ciasta i desery. Tyle powodów, żeby zostać tu jak najdłużej! Niestety, na tarasie znajdują się tylko dwa stoliki i najczęściej są zajęte, więc trzeba swoje odczekać, zanim zachwycicie się pięknym widokiem.

Kawiarnia Blisko, Jana Jerzego Haffnera 7/9, Sopot

Zgodnie ze swoją nazwą, lokal znajduje się w pobliżu tętniącej życiem sopockiej promenady, a jednocześnie schowane jest w na tyle zacisznym miejscu, że bez trudu odpoczniecie od tłumu turystów. Blisko to świetne miejsce na poranny start. Często kieruję się tu zaraz po przyjeździe do Sopotu, żeby w spokoju zjeść śniadanie i wypić aromatyczną kawę. Ostatnio moje serce zdobyły gofry. W ofercie znajdziecie także wersję bezglutenową, z ziemniaków. Przemiła obsługa sprawia, że aż chce się tu wracać.

Z Innej Parafii Cafe, Targ Rybny 6a, Gdańsk

Lokal odkryty przez czysty przypadek - bardzo żałuję, że tak późno. Gdańska starówka i deptak nad Motławą to miejsca pełne kawiarni i restauracji, jednak ta zupełnie odstaje od eleganckiego stylu, jaki wyróżnia większość tutejszych gastronomii. I to właśnie tej cudownej inności kawiarnia zawdzięcza swoją nieco przewrotną nazwę. Z innej parafii są tu także stoły, krzesła, fotele oraz zastawa, co sprawia, że miejsce ma wyjątkowo przytulny oraz iście artystyczny klimat. Pierwszy raz odwiedziłam je w środku zimy i miło wspominam kojące ciepło, jakie otoczyło mnie po wejściu. Jestem pewna, że latem także znajdziecie tu wytchnienie.

Spokój Cafe, Park Oliwski, Opata Rybińskiego 12C, Gdańsk

To miejsce pokochałam od pierwszego wejrzenia - główne nie za jego lokalizację oraz przepiękne wnętrze. Kawiarnia mieści się w oranżerii Parku Oliwskiego. To jedyne takie miesce, gdzie możecie raczyć się kawą i pysznym ciastem w otoczeniu egzotycznej roślinności. Przez przeszklone ściany roztacza się piękny widok na parkowe alejki. Warto też zwiedzić całą oranżerię, ruszyć na spacer śladem parkowych rzeźb i oczywiście wpaść do Pałacu Opatów, gdzie obecnie znajduje się oddział Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Niezwykła kawiarnia w Przemyślu