Tragiczne wydarzenie na Florydzie - 2-latek przypadkowo zastrzelił ojca

2022-06-07 8:40
Rewolwer
Autor: pixabay.com Rewolwer

2-letni chłopiec przypadkowo zastrzelił swojego ojca na Florydzie z naładowanej, niezabezpieczonej broni. W momencie incydentu wszyscy członkowie rodziny znajdowali się w tym samym pokoju. Więcej na ten temat w artykule.

Chłopczyk znalazł w torbie odbezpieczoną broń

Lokalne władze hrabstwa Orange poinformowały w poniedziałek, że do tragedii doszło 26 maja. Kiedy zaalarmowana policja przybyła do domu ofiary w pobliżu Orlando zastała Marie Ayalę wykonującą masaż serca postrzelonemu mężowi, Reggiemu Mabry'emu. Śledczy początkowo sądzili, że 26-letni mężczyzna, który zmarł wkrótce potem w szpitalu, sam się zastrzelił. Najstarsze dziecko powiedziało jednak, że śmiertelny strzał oddał jego 2-letni brat – poinformował Le Journal de Quebec powołując się na szeryfa hrabstwa Orange Johna Mina. Broń znajdowała się w torbie, którą Mabry zostawił na podłodze. Dotarło do niej dziecko i strzeliło ojcu w plecy, gdy ten grał na komputerze w grę wideo.

Pijany policjant spowodował śmiertelny wypadek

Rodzice byli na zwolnieniu warunkowym

Oboje rodzice przebywali na zwolnieniu warunkowym po popełnieniu kilku przestępstw związanych z zaniedbywaniem dzieci i używaniem narkotyków - powiedział szeryf. "Właścicieli broni, którzy nie przechowują jej w bezpieczny sposób, od takich tragedii dzieli tylko ułamek sekundy" - ocenił.

Wypadek na Florydzie nie jest odosobniony. W sierpniu 2021 r. dwuletnie dziecko znalazło broń pozostawioną w plecaku i strzeliło matce w głowę.

Źródło: PAP

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE