broń

i

Autor: pixabay.com

Studenci z Płocka pójdą na strzelnicę. Czy to bezpieczne?

2023-03-03 18:04

W Akademii Mazowieckiej w Płocku studenci kierunków Bezpieczeństwo Wewnętrzne oraz Bezpieczeństwo Wewnętrzne z Administracją Publiczną odbędą zajęcia na nowo otwartej strzelnicy. Czy to bezpieczne? Uspokajamy - strzelnica jest w pełni wirtualna.

Wirtualna strzelnica w Płocku

Wirtualną strzelnicę w Płocku otwarto na terenie Akademii Mazowieckiej. Ten multimedialny sprzęt zakupiono za 150 000 złotych. System pozwala na szkolenie równocześnie czterech osób. Do wyboru jest wiele różnorodnych replik broni krótkiej oraz długiej. Ze strzelnicy skorzysta niemalże 200 studentów na kierunkach Bezpieczeństwo Wewnętrzne oraz Bezpieczeństwo Wewnętrzne z Administracją Publiczną.

Czy strzelnica jest bezpieczna?

Dużym znakiem zapytania jest kwestia bezpieczeństwa. Czy nauka obsługi broni jest konieczna na studiach nie o charakterze mundurowym?

- Od wielu lat wspieramy rozwój Akademii Mazowieckiej wiedząc, że akademicki Płock to nie tylko hasło, ale konkretne działania. Dzięki strzelnicy będą mogły odbywać się nie tylko teoretyczne, ale też praktyczne ćwiczenia z udziałem studentów kierunków bezpieczeństwa, które cieszą się dużą popularnością wśród młodych ludzi. Mam nadzieję, że strzelnica uatrakcyjni ten profil studiów naszej uczelni - tłumaczy prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski

Jak zapewnia rektor uczelni, strzelnica jest w pełni profesjonalnym urządzeniem:

- Jest to wirtualna, multimedialna, i co warto podkreślić, profesjonalna strzelnica, na której można korzystać z replik, które odpowiadają parametrami, w tym wagą czy odrzutem, prawdziwej broni. Strzelnica wyposażona jest w ekran umożliwiający tworzenie animacji oddających różne warunki do ćwiczeń strzeleckich, także strzelania dynamicznego - powiedział rektor Akademii Mazowieckiej prof. dr hab. n. med. Maciej Słodki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE