Dziś nad Płockiem latał będzie Święty Mikołaj! [WIDEO]

2022-12-14 6:10
Wojtek Mikołaj
Autor: archiwum prywatne

Mieszkańcy Płocka, którzy wieczorami spoglądają na niebo mają dziś szansę zobaczyć niecodzienny widok. Nad Płockiem latał będzie bowiem Święty Mikołaj! Taką niespodziankę płocczanom sprawił Wojtek Bógdał Mistrza Świata, Europy i Polski w motoparalotniarstwie.

Jak przyznał  mistrz Polski, przygotowania trwały dość długo i nie były proste. Sporo pracy było przy doczepieniu zaprzęgu Świętego Mikołaja. Zmieniło to rozłożenie ciężaru własnego motoparalotni, w związku z czym trzeba było cały sprzęt inaczej wyważyć. Efekt jest jednak niesamowity. Zobaczcie pokaz z 2020 roku.

Mikołaj nad Płockiem

Wojciech Bógdał jest jednym z najbardziej utytułowanych motoparalotniarzy w Polsce. Wywalczył trzy tytuły Mistrza Świata (2015, 2×2018), dwa tytuły Mistrza Europy (2014,2017) i jest sześciokrotnym Mistrzem Polski (2015, 2016, 2019, 2020, 2021) w kategorii PL1 – indywidualnie.Dzisiejszy lot nad płockim lotniskiem zaplanowany jest na 17:00.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE