Jutro auto zostawiamy w domu! 22 września to Dzień Bez Samochodu

2022-09-21 7:11
rower
Autor: pexels

W dniach 16-22 września obchodzimy Europejski Tydzień Mobilności, a jego zwieńczeniem jest czwartkowy Dzień Bez Samochodu. W Płocku – w czwartek 22 września – będzie można za darmo korzystać z autobusów KM Płock oraz Płockiego Roweru Miejskiego (przez godzinę).

Do obchodów zwieńczenia tegorocznego Europejskiego Tygodnia Mobilności (16-22.09) tradycyjnie włączył się operator systemów rowerów publicznych, firma Nextbike Polska, która w czwartek, 22 września zapewni użytkownikom Rowerów Miejskich dłuższy darmowy czas wypożyczenia. Przez cały dzień bezpłatna będzie pierwsza godzina każdego wynajmu, a nie jak w inne dni – pierwsze 15, 20 czy 30 minut.

W Dniu Bez Samochodu, za darmo przez pierwszą godzinę będzie można jeździć na rowerach Nextbike w Płocku oraz Białymstoku, Chorzowie, Ciechanowie, Częstochowie, Grodzisku Mazowieckim, Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Komornikach, Koninie, Konstancinie Jeziorna, Koszalinie, Luboniu, Łodzi (aglomeracja), Markach, Otwocku, Piasecznie, Piotrkowie Trybunalskim, Poznaniu, Pruszkowie, Pszczynie i Goczałkowicach Zdroju, Siemianowicach Śląskich, Tarnowie, Tychach, Wrocławiu, Zielonej Górze, oraz Żyrardowie. Natomiast w Zduńskiej Woli już od dziś do poniedziałku (26.09) włącznie obowiązują 3 darmowe godziny wypożyczenia rowerów miejskich.

Także Komunikacja Miejska Płock włącza się w Europejski Tydzień Mobilności (16-22.09). W czwartek 22 września właściciele lub współwłaściciele samochodów osobowych z ważnym dowodem rejestracyjnym samochodu wraz z dokumentem tożsamości będą mogli jechać bez konieczności kasowania biletu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE