Zygzakiem motorowerem i to bez uprawnień

2022-05-19 16:45
KPP Czarnków
Autor: KPP Czarnków

Chodziescy policjanci otrzymali zgłoszenie o jadącym motorowerem, prawdopodobnie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie. Jego styl jazdy miał wskazywać na podejrzenie kierowania pod wpływem alkoholu. Jak się okazało to był dopiero początek przewinień motorowerzysty.

Na miejsce natychmiast wysłano patrol ruchu drogowego, który zauważył motorowerzystę i zatrzymał go do kontroli. Od mężczyzny wyczuwalna silna woń, jednak nie były to perfumy tylko alkoholu. Bełkotliwa mowa zatrzymanego jednoznacznie wskazywały, że ów kierowca jest pijany. Badanie trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów. Mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Na domiar złego, okazało się, że w systemie widnieje informacja, iż ma aktywny dożywotni, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

55-latek za przestępstwa, których się dopuścił, odpowie przed sądem. Grozi mu nawet kilka lat w więzieniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE