Wielkopolska LOCKDOWN: Zamknięcie województwa bardziej niż pewne? TE DANE PRZERAŻAJĄ

2021-03-17 13:33
koronawirus
Autor: fot.pixabay.com Obostrzenia od 15 grudnia 2021?! JAKIE? Niedzielski: Możliwe są bardziej dolegliwe restrykcje

Wszystko wskazuje na to, że lockdown wprowadzony zostanie również w Wielkopolsce! Trzecia fala pandemii koronawirusa daje o sobie znać w naszym regionie. Widać znaczący wzrost zakażeń. Tylko minionej doby odnotowano ponad 2 tysiące przypadków. Co nas czeka? Co oznacza lockdown? Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej!

Od pewnego czasu mówi się o trzeciej fali pandemii koronawirusa w Polsce. Do tej pory w Wielkopolsce sytuacja nie wyglądała najgorzej. Jednak ostatnie dni nie napawają optymizmem. Również w naszym regionie zanotowano wzrost zachorowań. Raport Ministerstwa Zdrowia z minionej doby mówi o 2034 nowych przypadkach w całym województwie. W samym Poznaniu było 591 nowych przypadków, a w powiecie poznańskim 434. Coraz częściej pojawiają się informacje, że LOCKDOWN może zostać wprowadzony w całej Polsce, także w naszym regionie. 

Zapowiedział to między innymi prezydent Andrzej Duda podczas spotkania przedstawicielami Sił Zbrojnych zaangażowanymi w walkę z pandemią.

Prawdopodobnie możemy się spodziewać wprowadzenia restrykcji na obszarze całego kraju. Sytuacja jest zła i zapanowanie nad nią ma dziś znaczenie fundamentalne

powiedział prezydent. 

Raport z Anteny 17.03

Wielkopolska LOCKDOWN marzec 2021: Co będzie zamknięte? 

Niewykluczone, że po raz kolejny zamknięte zostaną galerie handlowe, kina, teatry i inne placówki kulturalne. Zamknięte ponownie mogą zostać również baseny i inne obiekty sportowe. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji w tej sprawie. Informację o obostrzeniach ma przekazać premier Mateusz Morawiecki z ministrem Adamem Niedzielskim. Niewykluczone, że szczegóły poznamy już dzisiaj. Na popołudnie rządzący zapowiedzieli konferencję prasową. 

Sonda
Koronawirus. Czy w Polsce powinien zostać wprowadzony kolejny lockdown?
Źródło: Wielkopolska LOCKDOWN: Zamknięcie województwa bardziej niż pewne? TE DANE PRZERAŻAJĄ
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE