Kolejne miejsca dla osób chorych od jutra pojawią się w Szpitalu Specjalistycznym w Pile

2021-12-02 13:30
SZPITAL
Autor: Szpital Specjalistyczny w Pile

Liczba zachorowań na COVID-19 wciąż rośnie, podobnie jak liczba zajętych miejsc w szpitalach naszego regionu.

Kolejne miejsca dla osób chorych od jutra pojawią się w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Wojewoda Wielkopolski podjął decyzję o wydzieleniu w lecznicy 116 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. 6 miejsc przeznaczonych będzie dla osób wymagających sztucznego wspomagania oddychania. Zmiany zaszły również w złotowskiej lecznicy. Tutaj dla osób zakażonych wirusem COVID-19 przeznaczonych jest już 21 miejsc w tym 1 intensywnej terapii. Szpital ma również wydzielone 3 miejsca obserwacyjne dla osób z podejrzeniem zakażenia. Powodem zmian jest wzrost zakażeń oraz ilości chorych wymagających hospitalizacji.

Decyzja wojewody będzie obowiązywała do odwołania. Statystyki dotyczące zakażeń i osób wymagających leczenia szpitalnego wskazują jednak, że w najbliższym czasie ilość miejsc dla chorych w pilskiej lecznicy może jeszcze wzrosnąć.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE