"Galeria w Okienku" czeka na artystów

2021-01-10 11:12
galeria
Autor: Galeria w Okienku

Najpierw był "Koncert w Okienku", teraz będzie "Galeria w Okienku".

To kolejna inicjatywa pasjonującej się sztuką rodziny spod Złotowa. Postanowili oni w czasie pandemii promować lokalnych artystów.

Zaczęło się od córki, która jest pianistką i brakowało jej grania dla publiczności. Potem przerodziło się to w cotygodniowe koncertowanie

- mówi Zuzanna Slifierz inicjatorka akcji.

Organizatorzy zapraszali jednorazowo nie więcej niż pięciu muzyków i przestrzegali obostrzeń sanitarnych. Co piątek pod ich oknem gromadziła się publiczność, by posłuchać muzyki na żywo. Potem pojawił się pomysł zorganizowania wystawy. Zuzanna Slifierz nawiązała kontakt z Fundacją Złotowianka, która prowadzi sklep z rękodziełem, a dochód ze sprzedawanych tu przedmiotów przekazywany jest na rzecz podopiecznych Fundacji.

Sklep jest w centrum Złotowa i ma dużą witrynę, postanowiliśmy więc prezentować w niej obrazy

- dodaje Zuzanna Slifierz.

W witrynie odbędzie się wystawa, a potem autorzy, którzy będą chcieli zasilić konto Fundacji mogą swoje obrazy zostawić w sklepie lub przekazać na licytację. Prace może zaprezentować każdy, zarówno amator, jak i twórca profesjonalny. Wystawa odbędzie się 28 lutego, a szczegóły na profilu „Galeria w Okienku” na FB.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Twojej okolicy! Napisz do nas na adres: internet_radio@grupazpr.pl