Co dalej z Pilskim Centrum Przesiadkowym?

2021-12-03 12:01
Miasto Piła
Autor: miasto Piła

Choć dokumenty o wydanie zgody na jego budowę władze miasta złożyły ponad 15 miesięcy temu, prace budowlane do tej pory nie ruszyły. Wszystko przez problemy związane z wydaniem decyzji budowlanej.

Najpierw decyzję odmowną wydał starosta, który powołał się na niezgodności co do ilości miejsc parkingowych pomiędzy planami inwestora a miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Władze miasta postanowiły odwołać się od tego postanowienia. Mimo to Wojewoda Wielkopolski utrzymał ją w mocy. Prezydent Piły skierował sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten nie podzielił stanowiska starosty oraz wojewody. Ten ostatni nie dał jednak za wygraną i 29 października br. złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Sprawa jest poważna, bo mówimy o ważnej dla ludzi inwestycji i publicznych pieniądzach, unijnych, które możemy stracić. Kończy się bowiem perspektywa w ramach której otrzymaliśmy prawie 2 000 000 złotych dofinansowania na budowę Centrum Przesiadkowego i Urząd Marszałkowski, może zażądać zwrotu tych środków

Mówi prezydent Piły, Piotr Głowski.

Podróżnym korzystającym z komunikacji nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czekać. A zdaniem prezydenta Piły sprawa może potrwać jeszcze od roku nawet do 3 lat. Tak długi okres może spowodować, utracę prawie 2 000 000 zł dofinansowania unijnego. Mimo to miasto zapowiada, że inwestycję zrealizuje. Kiedy? Tego nikt nie wie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE