Znów wzrost zachorowań w Wielkopolsce. Głównie w Ostrowie i Poznaniu

2020-09-17 11:12
coronawirus
Autor: pixabay

27 zakażeń w powiecie ostrowskim. To najwięcej w Wielkopolsce w dzisiejszym raporcie Ministerstwa Zdrowia. W kraju też wzrost - zakażeń jest 837. Zmarło też 16 kolejnych osób, w tym czworo mieszkańców naszego województwa. Wśród nich 73 - letni mieszkaniec Kalisza.

Wielkopolska ma łącznie 74 nowe przypadki COVID - 19. Najwięcej jest w powiecie ostrowskim. To pokłosie ogniska w Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych.15 zakażeń potwierdzono w powiecie poznańskim. Siedem w tureckim. Pięć w gostyńskim. Po trzy mają powiaty: kaliski, wolsztyński i szamotulski.

Po dwa: wrzesiński, kępiński i pleszewski. Po jednym kolejnych chorym pojawiło się w powiatach: krotoszyńskim, konińskim i ostrzeszowskim.

Wśród zakażonych jest ośmioro dzieci. Siedem osób leczonych jest w szpitalu w Poznaniu. Dwie są w tamtejszym izolatorium. Pozostali są w domach.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 6498 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 801 to przypadki aktywne. 249 osób zmarło, a 5448 wyzdrowiało.W Polsce liczba zakażeń przekroczyła 76 i pół tysiąca. Zmarły 2253 osoby. Wyzdrowiało prawie 73 tysiące.

coronawirus
Autor: MZ/NFZ
Człowiek w kosmicznym ubraniu, w środku nocy, zatańczył makarenę w lesie
Źródło: Znów wzrost zachorowań w Wielkopolsce. Głównie w Ostrowie i Poznaniu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE