Wyjątkowo SMACZNA impreza na Końcu Świata!

2022-09-23 9:50
smaki na końcu świata
Autor: pixabay.pl

To będzie przepyszna i aromatyczna impreza. Pyzy z mięsem, a może kaczka z jabłkami? Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Już 2 października startuje Festiwal SMAKI JESIENI NA KOŃCU ŚWIATA, oczywiście ... na Końcu Świata w gminie Kraszewice.

Pyzy z gzikiem, plyndze ze śmietaną, a może parowce? Jedno jest pewne - z tej imprezy nikt nie wyjdzie głodny i KAŻDY  na pewno znajdzie coś dla siebie. Najbardziej aromatyczne i najsmakowitsze dania kuchni regionalnej będzie skosztować już 2 października podczas Festiwalu Smaki Jesieni Na Końcu Świata

Pierwszy dzień jesieni, a ja chciałbym zaprosić Państwa na Festiwal Smaki Jesieni Na Końcu Świata, który odbędzie się 2 października, oczywiście na Końcu Świata w gminie Kraszewice. Podczas festiwalu odbędzie się degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z gminy Kraszewice. W programie także występy artystyczne - zagrają dla nas Doruchowianie, Czajkowianki, Harmonia, Kobylagórzanie, Laskowianie, Sasanka, Rogaszanie i Jesienne Róże, a wszystko zakończone wspólną biesiadą - mówi Konrad Kuświk, wójt gminy Kraszewice. 

Ale Festiwal Smaki Jesieni Na Końcu Świata to nie tylko impreza kulinarna. W programie także atrakcje dla tych, którzy lubią się trochę poruszać. Będzie można spróbować swoich sił w biegu i marszu nordic walking, jak zawsze w urokliwych warunkach przyrody.

smaki
Autor: Urząd Gminy Kraszewice

Polskie dania regionalne - czy wiesz skąd pochodzi ten przysmak?

Pytanie 1 z 10
Skąd pochodzi rogal marciński?
Rogal Marciński
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE