Stanęli na podium ... i co dalej? Ostrzeszowskie SZUWARY niebawem znów powalczą o tytuł najlepszych z najlepszych!

2022-09-22 13:18
SZUWARY
Autor: FB SZUWARY OSZTRZESZÓW - KLUB HOKEJA PODWODNEGO

O nich jest teraz głośno! Klub Hokeja Podwodnego Szuwary Ostrzeszów został drugą najlepszą drużyną w całej Polsce. Stanęli na podium .. i co dalej? Już wkrótce zawodnicy znów zmierzą się w walce o mistrzowski tytuł - tym razem w Pradze.

Stanęli na podium i zostali drugą najlepszą drużyną w całej Polsce.

Jednak nie zwalniają tempa i mają chrapkę na więcej - Klub Hokeja Podwodnego Szuwary Ostrzeszów powalczy teraz o kolejne trofea. 

Najbliższa przyszłość to jest wyjazd na turniej międzynarodowy do Pragi. Ten turniej odbędzie się teraz, 8 października. Będą tam startowały zespoły z całej Europy. Jedziemy tam naszym zespołem klubowym plus nasi zawodnicy, np. dziewczęta będą startować w reprezentacji dziewcząt z Polski, w damskim miksie. Kilku naszych zawodników również będzie brało udział w mieszanych drużynach z przyjaciółmi z całej Polski. Także właściwie będziemy mieli jedną klubową drużyną plus dwa zespoły, w których nasi zawodnicy także będą grali - mówi Mariusz LEWOSKRĘTNY Grzęda, członek ostrzeszowskiego klubu. 

Hokej podwodny to bardzo wymagająca i trudna dyscyplina sportowa. By się w niej sprawdzić trzeba mieć pewne predyspozycje.

Trzeba przez wiele lat ciężko trenować. My trenujemy już 7 lat, właściwie od dwóch lat zaczynamy dopiero odnosić sukcesy. Poprzednie 5 lat to było dochodzenie do tych sukcesów. Trenujemy dwa razy w tygodniu po 1,5h. Wiadomo, jest to bardzo trudna dyscyplina sportowa, wymagająca pewnych predyspozycji. Przede wszystkim musi to być wydolność organizmu, ponieważ większość czasu spędzamy jednak pod wodą, wynurzamy się tylko po to, by zaczerpnąć łyk powietrza. Trzeba też trenować reguralnie, by nie stracić wydolności organizmu - dodaje Mariusz Grzęda.

Jak wygląda taki podwodny mecz? Są dwie drużyny. Zazwyczaj sześciu zawodników na sześciu zawodników. Na środku basenu jest krążek, którym trzeba trafić do bramki.

Chcecie spróbować swoich sił? Nic prostszego. Wystarczy zgłosić się do jednego z członków i przyjść na trening

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Kandydaci jednak muszą liczyć się z tym, że są to bardzo ciężkie i wymagające treningi, choć przyjemne. Jeżeli ktoś chce przychodzi do nas regularnie przez kilka treningów i potem musi zdecydować, czy jest to dyscyplina sportu dla niego, czy nie - zaprasza Mariusz Grzęda.

Treningi Klubu Hokeja Podwodnego SZUWARY odbywają się w każdy poniedziałek i piątek o godz. 20:30 na ostrzeszowskim basenie. 

QUIZ. Chędożyć, miglanc, mąciwoda. Tak się kiedyś mówiło! Wiesz, co znaczą te wyrazy? 6/7 to sukces!

Pytanie 1 z 10
Chędożyć to wyraz oznaczający:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE