SPEED walczy z piratami drogowymi - 13 praw jazdy zabranych w ciągu ostatnich kilku dni

2020-05-28 10:17
policja
Autor: KPP Ostrzeszów

13 zabranych praw jazdy w ciągu kilku dni - to bilans działań policyjnej grupy speed z Ostrzeszowa. Ta ma dużo pracy, bo niestety pomimo licznych apeli wciąż na drogach pojawią się kierowcy rażąco łamiący przepisy. W większości przypadków mandaty wystawiane są za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Zdarza się także, że piraci drogowi z prawkiem żegnają się na 3 miesiące. I takich kierowców było w ciągu tylko ostatnich kilku dni 13.

W ostatni weekend w powiecie ostrzeszowskim grupa SPEED zatrzymała 6 kierowców, którzy w terenie zabudowanym pędzili ponad 100 km/h. Tym samym zostały zabrane im prawa jazdy.

W miniony weekend funkcjonariusze WRD działając na terenie miejscowości Kraszewice, zatrzymali do kontroli dwa pojazdy Opla Astrę oraz Skodę Octavię. Kierujący wyżej wymienionych pojazdów 27-letni i 47-letni mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o 56 km/h. Również w m. Palaty doszło do zatrzymania dwóch kierowców, którzy jadąc pojazdami Ford Focus oraz Opel Astra przekroczyli prędkość, jadąc kolejno 111 km/h i 116 km/h w terenie zabudowanym. Ostatnim przykładem zbyt szybkiej jazdy wykazał się 30-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który jadąc peugeotem, przekroczył prędkość o 55 km/h. Wszystkim wyżej wymienionym kierowcą zatrzymano prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Zostali oni też ukarani wysokimi mandatami.

Informuje Komenda Policji w Ostrzeszowie.

W poniedziałek i we wtorek również nie było spokojnie. W ciągu tylko tych dwóch dni policja zatrzymała 7 praw jazdy. 

W poniedziałek (25.05.2020 r.) o godz. 17:15, w miejscowości Kobyla Góra, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 32-letniego kierującego samochodem osobowym marki Audi. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 65 km/h. Na danym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Tego samego dnia o godzinie 19:25 w miejscowości Szklarka Myślniewska zabrano prawo jazdy 27-letniemu mieszkańcowi powiatu kępińskiego. Mężczyzna przekroczył prędkość, jadąc 94 km/h w terenie zabudowanym. Co więcej, po sprawdzeniu obecności alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że jest on w stanie po użyciu alkoholu (0,13 mg/l).

Również prowadzenia w stanie upojenia dotyczyła interwencja policjantów z KP Grabów nad Prosną. Funkcjonariusze poddali badaniu na zawartość alkoholu 52-letniego kierowcę peugeota, który uzyskał wynik 0,53 mg/l. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a pojazd, którym się poruszał, został usunięty z drogi na koszt właściciela.

Kolejne zatrzymanie prawa jazdy, w związku z przekroczeniem prędkości, miało miejsce w Ligocie gmina Kobyla Góra. Kierujący Citroenem Jumper 29-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego jechał z prędkością 101 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Na tym niestety nie koniec, bo w miejscowości Palaty oraz Kraszewice trzej kierowcy z powiatu ostrzeszowskiego również złamali obowiązujące przepisy. Jeden z nich 35-letni mężczyzna jechał swoim BMW, aż o 85 km/h za szybko osiągając prędkość 135 km/h w terenie zabudowanym.

Czytamy dalej w komunikacie KPP Ostrzeszów.

Za jazdę pod wpływem alkoholu kierowcy odpowiedzą przed sądem.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE