Noś odblaski, bądź widoczny na drodze. Przypomina policja w Ostrzeszowie

2022-12-14 12:08
policai
Autor: FB Wielkopolska Policja

Choć bardzo często są małe, to mogą uratować nam życie. Noś odblaski przypominają ostrzeszowscy policjanci. Po zmroku są one niezbędne - a na terenie niezabudowanym - obowiązkowe. To nie tylko kwestia kary ale PRZEDE WSZYSTKIM - naszego bezpieczeństwa.

Dbaj o własne bezpieczeństwo i świeć przykładem.

Gdy za oknami coraz szybciej robi się ciemno - znacznie spada widoczność pieszych i rowerzystów na drogach. Dlatego tak ważne jest, by nosić elementy odblaskowe. Noszenie ich poza terenem zabudowanym jest obowiązkowe. Ale i nie zaszkodzi założyć je, kiedy spacerujemy po mieście.

Pieszy czy rowerzysta, który ma przy sobie coś odbijającego światło widoczny jest już ze 150 metrów. Kierowca ma więc czas na wyhamowanie.

Zachęcamy, aby w okresie zimowym, szczególnie zwrócić uwagę na noszenie elementów odblaskowych. Nie tylko na obszarze niezabudowanym, gdzie jest to obowiązkowe, ale również podczas wieczornych spacerów z pupilami lub powrotów z pracy lub zajęć odbywających się późnym popołudniem. Pamiętajmy, że nawet niewielki odblask pozwoli kierującemu dostrzec osobę, np. oczekującą na przejście przez jezdnię lub idącą poboczem - mówi Magdalena Hańdziuk, z ostrzeszowskiej komendy. 

Dyżurujący policjanci w radiowozach zawsze mają kilka dodatkowych odblaskowych upominków, którymi z chęcią się podzielą.

Brak odblasku w terenie niezabudowanym może skutkować - wysokim mandatem.

QUIZ: Poznaj polityka po 3 słowach. Ten quiz to pestka!

Pytanie 1 z 1
Którego polityka opisują słowa: wąsy, bigos, szogun
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE