Oni mają już pracę i nie muszą stać w kolejce do ostrzeszowskiego ,,pośredniaka''

2022-12-09 8:31
pośredniak
Autor: pixabay.pl

Staże i szkolenia organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Ostrzeszowie cieszą się sporym zainteresowaniem wśród bezrobotnych. Od stycznia do października ze staży skorzystało aż 121 osób, a ze szkoleń - 182. 77 osób z kolei otrzymało dotację na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Szkolenia komputerowe, kosmetyczne, staże biurowe, kurs prawa jazdy czy na wózki widłowe.

To jedne z form aktywizacji osób bezrobotnych, które prowadzi Powiatowy Urząd Pracy w Ostrzeszowie. Jak się okazuje cieszą się zainteresowaniem.

W roku bieżącym udało nam się zaktywizować 453 osoby. Jeśli chodzi o szkolenia to w większości kierowaliśmy osoby na kurs prawa jazdy kat. C + kwalifikacje, który od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem, głównie wśród mężczyzn. Panie korzystały ze szkoleń z zakresu usług kosmetycznych i fryzjerskich. Panowie - sprzęt ciężki, wózki widłowe i również szkolenia z zakresu kadr i płac - mówi Ewa Rycerska, dyrektor Urzędu Pracy w Ostrzeszowie. 

Do końca roku urząd pracy przyjmuje jeszcze wnioski o dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Każda osoba, która ukończyła 30 lat, jest bezrobotna i - co ważne - zarejestrowana w urzędzie może otrzymać nawet 18 tys. złotych.

QUIZ. Nietypowe zawody i ich nazwy. Fachowcy muszą zdobyć minimum 7 punktów!

Pytanie 1 z 10
Czym zajmuje się szkutnik?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE