Najlepszy w Wielkopolsce blok operacyjny jest w Ostrowie

2022-12-09 7:49
blok oper
Autor: powiat ostrowski

Rocznie przeprowadzają ponad 1300 zabiegów, a będzie ich jeszcze więcej. Oddział chirurgii dziecięcej w ostrowskim szpitalu jest jednym z tych wysokospecjalistycznych, które korzystać będą z nowoczesnego bloku operacyjnego, jaki właśnie został otwarty.

To pięć sal do zabiegów i dodatkowe sale pooperacyjne, a wszystko wyposażone w sprzęt z najwyższej półki - mówi szef chirurgii dziecięcej Witold Miaśkiewicz. Tu zadbano o każdy szczegół, bo będą tu operowane zarówno noworodki jak i osoby dorosłe. I jest do tego przystosowany chociażby pod względem tego, że oprócz sal operacyjnych mamy takie zaplecze, oddział pooperacyjny zwany salą wybudzeń, gdzie są miejsca dla dzieci i dorosłych.

blok oper
Autor: powiat ostrowski

Budowa nowego bloku operacyjnego kosztowała ponad 20 milionów złotych. To pierwsza tak duża inwestycja w historii ostrowskiego szpitala.

Źródło: Najlepszy w Wielkopolsce blok operacyjny jest w Ostrowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE