Kardiomonitory trafiły do Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia - niebawem będzie też diatermia

2020-08-10 10:34
szpital
Autor: ksz

Po wybuchu pandemii koronawirusa samorządy powiatu ostrzeszowskiego zadeklarowały chęć zakupu pięciu kardiomonitorów dla Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. Obietnice spełniły i urządzenia są już zainstalowane i gotowe do użytku. Ponadto niebawem do szpitala trafi diatermia - urządzenie do zamykania naczyń krwionośnych w czasie operacji.

5 kardiomonitorów trafiło do ostrzeszowskiego szpitala – to efekt wspólnej akcji wszystkich samorządów lokalnych powiatu ostrzeszowskiego. Po jednym urządzeniu otrzymały oddziały Chirurgiczny i Ginekologiczno-Położniczy, a trzy – Oddział Wewnętrzny. Monitory zostały już zainstalowane i pozostają w pełnej gotowości.

W sumie samorządy na zakup sprzętu dla OCZ przekazały 120 tysięcy złotych: 19 tys. wygospodarował powiat ostrzeszowski, 36 tysięcy miasto i gmina Ostrzeszów, 15 tysięcy miasto i gmina Mikstat i po 10 tysięcy samorządy Grabowa nad Prosną, Kobylej Góry, Kraszewic, Czajkowa i Doruchowa.

Prócz tych urządzeń do szpitala trafi także diatermia. 

Diatermia jest to urządzenie do zamykania naczyń krwionośnych w czasie operacji. Służy do operacji chirurgicznych, operacji ginekologicznych, neurochirurgicznych, ortopedycznych. Wszelkiego rodzaju operacji gdzie trzeba zamykać naczynia krwionośne. 

Wyjaśnia prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Marek Nowiński.

Pierwotnie zamiast diatermii do szpitala miał trafić respirator, ale ich ceny mocno poszły w górę, dlatego Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia zdecydowało o zakupie właśnie diatermii.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE