Grabów na budżet na 2022 rok - jakie inwestycje będą realizowane?

2021-12-30 10:27
budżet
Autor: pixabay.com

To będzie pracowity rok w mieście i gminie Grabów nad Prosną. Tamtejsi radni właśnie przyjęli uchwałę dotyczącą budżetu na 2022 rok. W przyszłorocznym planie finansowym znalazło się kilka ważnych inwestycji. Wiele dotyczy remontów dróg.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta i Gminy Grabowa nad Prosną radni uchwalili plan finansowy na 2022 rok. Samorząd planuje kilka ważnych inwestycji, między innymi montaż instalacji fotowoltaicznych na 27 budynkach użyteczności publicznej w całej gminie, modernizacje sal wiejskich, rewitalizacje Rynku, budowy placów zabaw, ale przede wszystkim naprawy dróg. Potrzeb w tym zakresie jest bardzo dużo, mówi burmistrz Grabowa Maksymilian Ptak.

Będziemy współpracować z powiatem ostrzeszowskim w zakresie przebudowy drogi Grabów - Dębicze. Będzie też budowa chodników przy drogach powiatowych w Marszałkach i Palatach. Planuje się także przebudowy dróg gminnych w miejscowościach: Bukownica i Kuźnica Bobrowska-Marszałki.

Ważna inwestycją, która ma rozpocząć się w przyszłym roku jest modernizacja drogi wojewódzkiej 449 na odcinku Palaty - Giżyce. To bardzo wyczekiwany przez mieszkańców remont - dodaje burmistrz Ptak.

Ta inwestycja niewątpliwie poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Padła deklaracja ze strony Samorządu Województwa Wielkopolskiego, że widzą tą potrzebę realizacji jak najszybciej tej inwestycji.

dodaje burmistrz.

Budżet przyjęto ale niejednogłośnie. Za było 11 osób, dwie były przeciw.

Szkielet ogromnego płetwala błękitnego we wrocławskim Muzeum Przyrodniczym
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE