Folia w walce z COVID-19! Ostrów Wielkopolski w ten sposób chce chronić mieszkańców [POSŁUCHAJ]

2021-03-18 9:55
coronawirus
Autor: Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim

Ostrów Wielkopolski cały w folii. Antywirusowej. Miasto w ten sposób walczyć chce z koronawirusem i okleja miejskie budynki specjalną, zawierającą jony srebra folią. Pierwsze takie oklejanie było już w ubiegłym roku. Wtedy przezroczysta folia znalazła się m.in.na klamkach, poręczach czy przyciskach w Urzędzie Miejskim czy MOPS-ie.

Teraz miasto idzie dalej i okleja miejski żłobek. W planach jest także położenie foli na ławkach, stolikach, krzesłach i innych newralgicznych miejscach w przedszkolach i szkołach. I kolejnych budynkach miejskich - mówi Artur Kołaciński szef Biura Prasowego ostrowskiego magistratu.

Dziś, gdy trzecia fala wirusa przybiera na sile, miasto zabezpiecza pozostałe obiekty. Będą to wszystkie, miejskie obiekty oświatowe - żłobek, przedszkola i szkoły podstawowe, ale także Ostrowskie Centrum Kultury, Arena Ostrów oraz Centrum Przesiadkowe. Dodatkowo, w ramach współpracy, firma, od której kupiliśmy folię, zdecydowała się zabezpieczyć - Centra Obsługi Interesanta, Basen Miejski, Stadion Miejski (miejsca wyznaczone), Klub Seniora, Dzienny Dom Senior +, parkomaty, przyciski sygnalizacji świetlnej, toalety publiczne, kierownice rowerów miejskich, przestrzeń obsługi klienta w spółkach miejskich oraz, pilotażowo, jeden z miejskich autobusów.

Chcemy chronić mieszkańców - mówi Artur Kołacińaki, szef Biura Prasowego w UM w Ostrowie

Akcja zabezpieczania właśnie ruszyła i potrwa do maja.

Jak zapewniają władze Ostrowa - zakupiona folia ma certyfikaty świadczące, że posiada ona właściwości wirusobójcze i bakteriostatyczne.

Weterynarze leczą wilka po wypadku
Źródło: Folia w walce z COVID-19! Ostrów Wielkopolski w ten sposób chce chronić mieszkańców [POSŁUCHAJ]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE