Chciał dać policjantom łapówkę - zaoferował... wyroby ze świniobicia

2021-11-22 12:41
szynka
Autor: pixabay.com

Dużą sumę pieniędzy oraz... wyroby ze świniobicia. To miała być łapówka dla policjantów. W Trzebieniu w powiecie kępińskim mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Opla. 37-kierujący był pijany, a dodatkowo jego auto nie miało ważnego OC i przeglądu. Mężczyzna chciał uniknąć kłopotów i zaoferował łapówkę. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Mundurowi w Trzebieniu w powiecie kępińskim do kontroli drogowej zatrzymali kierowcę Opla. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem pokazało ponad 1,5 promila. Dodatkowo Opel nie miał ważnego przeglądu oraz wykupionego ubezpieczenia. 37-latek wpadł na pomysł, by przekupić policjantów, by ci dalej go puścili. Zaoferował pieniądze i wyroby garmażeryjne ze świni. Mundurowi nie dali się namówić.

Mężczyzna „próbując się ratować” zaoferował policjantom dużą sumę pieniędzy oraz obiecał dostarczyć wyroby garmażeryjne z tak zwanego „świniobicia” w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności służbowych. Kierujący swoją propozycją popełnił jeszcze poważniejsze przestępstwo i trafił do policyjnego aresztu.

Informuje Komenda Policji w Kępnie. 

Za kierowanie po alkoholu 37-latkowi grożą 2 lata więzienia, a za próbę wręczenia łapówki - kara nawet 10 lat.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE