Chabry, maki, fiołki polne czy rumianek pojawią się w Parku Miejskim w Grabowie - gmina posieje łąki kwietne

2021-05-14 12:28
łąka
Autor: pixabay.com

Tradycyjne trawniki odchodzą do lamusa, teraz będą chabry, maki, fiołki polne czy rumianek. To tylko niektóre rośliny jakie już niebawem pojawią się w Parku Miejskim w Grabowie nad Prosną. Samorząd złożył wniosek o dofinansowanie zakupu nasion łąk kwietnych do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. I udało się!

W grabowskim Parku Miejskim niedługo obsianych zostanie ok. 3.000 m2 polnymi kwiatami i ziołami. Pojawią się również tabliczki z opisem wykorzystanych roślin, terminów ich kwitnienia i zalet zastosowania.

Rośliny łąk kwietnych są odporne na suszę a jednocześnie w czasie ulewnych deszczów absorbują znaczne ilości wody. Przyczyniają się do zwiększenia bioróżnorodności terenu, poprzez większą liczbę rosnących gatunków roślin w stosunku do trawników oraz nieporównywalnie większą różnorodność fauny, zwłaszcza bezkręgowców, w tym niezwykle pożytecznych owadów zapylających. Łąka kwietna to oszczędność dla budżetu właściciela terenu. Rośliny łąkowe mają znacznie dłuższe korzenie przez co nie wymagają tak częstego podlewania jak trawnik. Nie wymagają też ani nawożenia, ani częstego koszenia. Łąkę kosi się zaledwie dwa razy w sezonie.

Informuje w mediach społecznościowych burmistrz Grabowa nad Prosną Maksymilian Ptak.

łąka
Autor: Maksymilian Ptak/Fb
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE