Będą większe dotacje na wymianę "kopciuchów" w Ostrzeszowie

2022-05-05 6:59
kaloryfer
Autor: pixabay

Będą pieniądze na wymianę kopciuchów w Ostrzeszowie. I to więcej niż w ubiegłym roku. Rada Miejska zdecydowała o zwiększeniu dotacji.

I tak będzie można dostać 9 tysięcy złotych na podłączenie do miejskiego cieplika. Wcześniej było to siedem tysięcy.

Natomiast z 5 do 7 tysięcy wzrosła wartość dotacji na zakup kotła gazowego, pompy ciepła lub kotła zasilanego energią elektryczną. A 4 tysiące można dostać na montaż wysokosprawnego kotła na paliwa stałe, który spełnia ekologiczne wymagania.

Co ważne - dotacja może wynieść maksymalnie 50 procent kosztów wymiany.

UCHWAŁĘ Rady Miejskiej znajdziecie : TUTAJ

Szczegóły tegorocznego programu dotacji na wymianę starych pieców na ekologiczne ogrzewanie poznamy lada moment.

Burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak zapewnił, że pieniądze na realizację programu w 2022 nie będą mniejsze niż w latach poprzednich.

Ale kwotę dopiero poznamy.

W uchwale wprowadzono też zapis, który może okazać się bardzo istotny : " wnioski, które zostały pozytywnie rozpatrzone w danym roku, a nie zostały zrealizowane z powodu braku środków finansowych przechodzą do rozpatrzenia w roku następnym”. I kolejnego wniosku nie trzeba będzie już składać.

Która gwiazda mogłaby zostać Twoją przyjaciółką?

Pytanie 1 z 11
Co robisz w wolnym czasie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE