Zdalne nauczanie co najmniej do piątku! Koronawirus w szkole w Ostrowie

2020-09-15 13:33
coronawirus
Autor: pixabay

Już 240 osób na kwarantannie w związku z koronawirusem w Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych w Ostrowie Wielkopolskim. Decyzją Sanepidu szkoła do piątku włącznie ( 18.09) uczyć będzie ZDALNIE. Patogen potwierdzono już u trzech pracowników. A dzisiaj (wtorek) działa jednodniowy punkt pobrań wymazów. Przy Stadionie Miejskim w Ostrowie zbadać mogą się nie tylko uczniowie i nauczyciele ze szkoły przy Waryńskiego, ale wszyscy chętni. Tych jednak nie ma zbyt wielu.

Koronawirus w szkole przy Waryńskiego w Ostrowie pojawił się w drugim tygodniu nauki. Zachorowała jedna z nauczycielek. Dziś wyniki pozytywne ma łącznie troje pracowników szkoły. A także osoba z rodziny jednego z pracowników. Sytuacja jest cały czas monitorowana przez Sanepid. I to właśnie on zlecił badania w punkcie mobilnym, który dziś stanął przy Stadionie Miejskim. Chodzi o to, by przebadać kolejne osoby i sprawdzić, czy są kolejne zakażenia - mówi szef Sanepidu w Ostrowie Andrzej Biliński.

W tej szkole mamy już trzy osoby dodatnie, plus czwarta osoba to członek jednej z rodzin. Tym samym, duża liczba osób została poddana kwarantannie – to 74 osoby związane ze szkołą czyli nauczyciele i uczniowie. A dodatkowo kwarantanną objęto ich rodziny. Co daje łącznie 240 osób.

Po konsultacjach ze służbami sanitarnymi - dyrekcja szkoły zdecydowała o przedłużeniu ZDALNEGO nauczania do piątku 18 września włącznie.

- W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszej szkole zawieszone zostają ZAJĘCIA STACJONARNE do dnia 18.09.2020 r., na rzecz zajęć zdalnych. Decyzja ta została podjęta w trosce o bezpieczeństwo uczniów, ich rodziców i pracowników, po uzyskaniu zgody organu prowadzącego oraz pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowie Wielkopolskim - czytamy na stronie szkoły.

Obecnie w całym powiecie ostrowskim jest 150 aktywnych zakażeń koronawirusem.

Nietypowy ogród przy szkole w Nowym Sączu