Pogodowych anomalii ciąg dalszy IMGW ostrzega

2022-08-19 13:42
burza
Autor: pixabay.pl

Pogoda ostatnio płata nam figle. Tropikalne upały przerywane są gwałtownymi burzami z gradem i silnym wiatrem. IMGW wydało kolejne ostrzeżenia dla powiatu ostrzeszowskiego, ostrowskiego i kaliskiego. Uważajcie na siebie!

Od samego rana za oknami - prawdziwe lato. To już kolejny dzień tropikalnych upałów, przed którymi ostrzega IMGW. Do samego wieczora w powiecie ostrzeszowskim, ostrowskim i kaliskim na termometrach będziemy widzieć ok 30 kresek na plusie. Tak wysokie temperatury, piekielnie gorące słońce i duchota są niebezpieczne - i to nie tylko dla osób starszych. Pamiętajcie o odpowiednim nakryciu głowy i pijcie odpowiednią ilość wody. Jeśli możecie - zostańcie w domu, lub poszukajcie cienia.

Na tym jednak nie koniec. IMGW wydało także ostrzeżenie drugiego stopnia przed gwałtownymi ulewami, burzami z gradem i silnymi wiatrami dla powiatu ostrzeszowskiego, ostrowskiego i kaliskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 15:00 do jutra, do godz. 4:00. Zabezpieczcie wszystkie rzeczy na swoich balkonach, tarasach i w ogrodach, które może porwać wiatr. 

Czy wiesz, jak chronić niemowlę przed słońcem i upałem?

Pytanie 1 z 12
Doskonałą ochroną przed promieniami UV są ubranka z filtrem. Najlepsze są:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE