Ostrowski "ekonomik" ma za ciasno

2021-12-09 10:46
ekonomik ma za ciasno
Autor: starostwo powiatowe

Dodatkowe sale lekcyjne dla Technikum Ekonomicznego w Ostrowie. W szkole robi się ciasno, bo klasy są często podzielone na grupy ze względu na specjalizacje. Stąd potrzeba rozszerzenia zajęć poza główny budynek i wynajęcia dodatkowych pomieszczeń. Na to zgodę musi wyrazić rada powiatu, której podlega placówka.

Chodzi o to, żeby uczniowie nie siedzieli do 18 w szkole, a kończyli lekcje najpóźniej o godzinie 15 - 16. Wynajmujemy te sale na najbliższe 3 lata, kiedy w szkołach ciągle jest jeszcze wyż ze względu na podwójne roczniki. Dlatego na ten czas musi być podnajęcie pomieszczeń - mówi radna powiatu Sylwia Nowicka.

Żeby szkoła mogła realizować zajęcia poza głównym budynkiem potrzebna jest cała papierologia. Jeśli składa się z dwóch różnych budynków to wynajęcie sal poza główną siedzibą musi być formalne, ze zmianą w statucie, również ze względu na ewentualne wypadki jakie mogą się wydarzyć - dodaje radna.

ekonomik ma za ciasno
Autor: starostwo powiatowe

Dodatkowe sale będą wynajęte w Centrum Kształcenia Praktycznego przy Wolności.

az

Sonda
Czterodniowy tydzień pracy w Polsce. Jesteś ZA czy PRZECIW?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE