Nie ma uczniów w szkołach. Jest dezynfekcja! Ostrów walczy z koronawirusem

2020-03-12 20:29
coronawirus
Autor: BO

Wielka dezynfekcja szkół w powiecie ostrowskim. Taka jest decyzja dyrektorów szkół średnich i samorządu powiatowego. Uczniów w szkołach już nie ma, bo z powodu koronawirusa zajęcia zostały zawieszone na dwa tygodnie. Dlatego rusza wielkie oczyszczanie sal lekcyjnych i korytarzy.Podobne decyzje podjęły także władze miasta. Dezynfekcją objęte będą też miejskie szkoły, przedszkola i żłobek.

Takie decyzje podjęły władze samorządowe wraz z dyrektorami placówek. W szkołach średnich dezynfekcja będzie mogła ruszyć już w piątek. W placówkach podległych miastu- najwcześniej w poniedziałek.

Jesteśmy przygotowani na takie działanie. Mamy niezbędne środki. Szkoła postarała się o nie już wcześniej. Bo obecnie wszystko, co do dezynfekcji potrzebne, jest dużo trudniej zdobyć. Ale mamy płyny. I dlatego każda z sal DOKŁADNIE zostanie nimi wyczyszczona. A potem zamknięta. Na cały czas zawieszenia pracy w szkole.

Mówi Maria Tomalak, dyrektor III liceum w Ostrowie Wielkopolskim.

Podobne działania zapowiedziały już także inne samorządy. Szkoły i przedszkola będą dezynfekowane w Kaliszu.

Podobną decyzję względem podległych mu placówek oświatowych podjął także powiat ostrzeszowski.

coronawirus
Autor: BO Maria Tomalak, dyrektor III LO w Ostrowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE