Budynek DPS na sprzedaż?

2022-05-30 11:21
dps
Autor: powiat ostrowski

Dotychczasowy budynek DPS przy Partyzanckiej w Ostrowie ma trafić na sprzedaż. To jedno z rozwiązań, jakie biorą pod uwagę władze powiatu. Wszystko w związku z przeprowadzką ośrodka do nowego budynku, który powstaje przy Staroprzygodzkiej.

Sytuacja o tyle jest trudna, że jest to budynek wpisany na listę zabytków. Z pewnością będziemy starali się znaleźć nabywcę, który będzie miał pomysł na zagospodarowanie takiego budynku w centrum miasta. Możliwe też, że znajdzie się inny cel, na który będziemy chcieli go przeznaczyć - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.  Budynek jeszcze formalnie nie został wystawiony na sprzedaż. Jednak służby geodezyjne starostwa powiatowego robią rozeznanie co do działki, samego budynku i jego stanu technicznego. Staramy się analizować jaki to obiekt i dla jakiego nabywcy. 

dps
Autor: powiat ostrowski

Nowy DPS ma zostać oddany do użytku we września. Budowa będzie kosztować ponad 18 milionów złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE