Alert pogodowy dla Poznania i Wielkopolski! Gołoledź na drogach

2022-12-02 10:15
Alert pogodowy dla Poznania i Wielkopolski! Gołoledź na drogach
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

W piątek (2 grudnia) może zrobić się bardzo niebezpiecznie na drogach w Wielkopolsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, które obowiązuje cały dzień! Prognozowane są marznące opady deszczu.

Ostrzeżenie IMGW

Choć nie ma jeszcze kalendarzowej zimy, to temperatury nas nie rozpieszczają. Kilkanaście dni temu mieliśmy pierwsze opady śniegu, które utrudniały życie przede wszystkim kierowcom. W piątek (2 grudnia) na drogach może zrobić się także  niebezpiecznie, a to za sprawą opadów marznących, przed którymi ostrzega IMGW.

- Prognozowane są lokalnie słabe opady marznącej mżawki lub deszczu powodujące gołoledź. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska jest w godzinach przedpołudniowych i później, w godzinach wieczornych - czytamy w komunikacie.

Pogoda w Wielkopolsce

Ostrzeżenie obowiązuje niemal w całym województwie wielkopolskim. Jedynie w powiatach pilskim i złotowskim zjawisko ma nie wystąpić, choć to może się zmienić.

Komunikat IMGW obowiązuje w piątek (2 grudnia) od godz. 9:35 do godz. 23:00. - Ostrzeżenie może być kontynuowane - dodają przedstawiciele IMGW.

Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Źródło: Alert pogodowy dla Poznania i Wielkopolski! Gołoledź na drogach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE