Zima w Poznaniu. Pierwszy śnieg spadł w Wielkopolsce. Są utrudnienia na drogach

2022-11-19 14:44

Pierwszy śnieg spadł w Poznaniu i w całym województwie wielkopolskim. Na drogach w regionie mogą panować bardzo trudne warunki. Coraz więcej informacji pojawia się na temat kolizji i wypadków.

Pierwszy śnieg w Poznaniu

W piątek (18 listopada) w godzinach wieczornych spadł pierwszy śnieg w Poznaniu. Wydawało się, że długo się on nie utrzyma, bowiem od sobotniego poranka świeciło słońce, a temperatura przekraczała 2-3 stopnie Celsjusza. Jednakże po godzinie 13:00 ponownie zaczął prószyć biały puch i miasto ponownie szybko nabrało zimowych kolorów. Ten śnieg pewnie także długo się nie utrzyma, ponieważ temperatura obecnie oscyluje w okolicach zera stopni Celsjusza.

Ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już w piątek komunikat na temat intensywnych opadów śniegu w regionie. - Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm, lokalnie 15 cm - czytamy w ostrzeżeniu. Szczególnie niebezpiecznie jest na północy województwa wielkopolskiego, gdzie śnieg może padać aż do północy.

Wypadki i kolizje w Wielkopolsce

Zima, jak zwykle zaskoczyła nie tylko drogowców, ale także kierowców. Panująca aura sprawia, że na drogach może dochodzić do niebezpiecznych zdarzeń. Kilkanaście kolizji miało miejsce w powiecie złotowskim i w pilskim, jednakże drogi w Poznaniu i w okolicach mogą także być zaśnieżone i przede wszystkim bardzo śliskie. Policjanci przypominają o wzmożonej czujności i ostrożnej jeździe, ale także o zmianie opon z letnich na zimowe.

Zima w Warszawie. Pierwsza poranna śnieżyca zaskoczyła drogowców?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE