80 nowych zachorowań w Wielkopolsce. 50 z powiatu kaliskiego

2020-04-19 10:09
coronawirus
Autor: pixabay

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia mówią o 340 nowych przypadkach zakażenia w całym kraju. W tym 80 w naszym województwie. Wśród chorych jest aż 50 mieszkańców powiatu kaliskiego. Są także przypadki z powiatów : ostrowskiego , pleszewskiego, jarocińskiego, krotoszyńskiego, kępińskiego i ostrzeszowskiego. Większość chorych jest w izolacji poza szpitalem.

Łącznie- na 80 nowych przypadków w naszym województwie- blisko 70 dotyczy mieszkańców południowej Wielkopolski. Jest wśród nich pięcioro dzieci. Najstarsza osoba ma 96 lat i jest w ośrodku opieki długoterminowej w Kaliszu.

Większość chorych jest poza szpitalem. Ponad 20 przebywa w kaliskim ośrodku opieki. Pozostali w domach. W izolacji.

Prócz mieszkańców naszego regionu- chorzy są także w powiatach : gnieźnieńskim, śremskim, gostyńskim i tureckim.

Jednocześnie z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w szpitalu w Kaliszu z powodu Covid-19 zmarł 82-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. 

Podaje Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 978 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 50 osób zmarło, a 63 osoby wyzdrowiały.

coronawirus
Autor: Urząd Wojewódzki w Poznaniu
coronawirus
Autor: Urząd Wojewódzki w Poznaniu
coronawirus
Autor: Urząd Wojewódzki w Poznaniu
coronawirus
Autor: Urząd Wojewódzki w Poznaniu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE