Wypadek na autostradzie A4 przy MOP Chechło. Korek ma 15 km długości

2022-08-05 14:43

Wypadek na A4 całkowicie zakorkował przejazd autostradą w rejonie MOP Chechło w gminie Rudziniec. Na zwężeniu trasy zderzyły się samochód ciężarowy z dwoma samochodami osobowymi. Autostrada A4 w kierunku Wrocławia i w kierunku Katowic jest całkowicie zamknięta.

Wypadek na autostradzie A4

W piątek po godz. 12.30 doszło do poważnego wypadku na autostradzie A4. Na zwężeniu trasy, spowodowanym remontem, tuż przed MOP Chechło zderzyły się trzy samochody. Ciężarówka z naczepą tzw. wanną wjechała w dwa samochody osobowe.

Na szczęście nie ma ofiar w ludziach, ale ciężarówka jest zniszczona do tego stopnia, że tylko ciężki sprzęt jest w stanie ją odholować. W sytuacji, gdy na autostradzie jest gigantyczny korek, zajmie to kilka godzin. 

- Do wypadku doszło dokładnie na 281 kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic. Kierowca samochodu ciężarowego w niewyjaśnionych okolicznościach stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwa samochody osobowe i bariery rozdzielające pasy ruchu autostrady - mówi mł. asp. Maria Popanda z KPP w Strzelcach Opolskich.

Autostrada A4 zablokowana

Wypadek na autostradzie A4 miał miejsce na zwężeniu spowodowanym remontem. To długi odcinek na którym samochody poruszają się w stronę Wrocławia tylko dwoma wąskimi pasami ruchu. Obowiązuje zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości. W stronę Katowic z kolei kierowcy jadą tylko jednym pasem ruchu. I właśnie w tym miejscu doszło do zderzenia, co natychmiast spowodowało zakorkowanie ruchu w obu kierunkach.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że pojazdy jadące w kierunku Wrocławia są kierowane przez policję na węźle Łany na drogi alternatywne. W kierunku Katowic wyświetlono informację na tablicach TZT o objeździe przed węzłami Opole Południe oraz Krapkowice.

- Policjanci wyznaczyli objazdy i starają się jak najszybciej udrożnić przejazd. Chcemy, aby najpierw drożny był chociaż jeden pas ruchu w stronę Wrocławia. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin - dodaje mł. asp. Maria Popanda.

Utrudnienia na autostradzie A4

Autostrada A4 jest obecnie całkowicie nieprzejezdna. Korek od strony Katowic ma o godz. 14.30 prawie 12 km i rozpoczyna się już przed Pławniowicami. Natomiast korek od strony Wrocławia ma około 15 km.

Policja ze Śląska poprowadziła cały ruch w kierunku Wrocławia objazdem przez trasę DK 40.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE