Ranking liceów i techników 2023 OPOLSKIE Perspektywy sklasyfikowały najlepszych

2023-01-12 15:02
Najlepsze liceum w Opolu wg Rankingu Perspektywy 2023
Autor: ARC

Ranking Perspektywy 2023. Najlepsze licea ogólnokształcące i technika w województwie opolskim zostały poddane surowej ocenie i sklasyfikowane. Wyniki mogą być mocno zaskakujące. Sprawdźcie, które szkoły maturalne są najlepsze w woj. opolskim.

Ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych po raz 25. przygotował miesięcznik "Perspektywy". Wyniki zostały upublicznione i są zaskakujące dla szkół w województwie opolskim. 

Ranking liceów i techników 2023 Perspektywy

W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane z 1360 liceów ogólnokształcących (z 2200 działających w kraju) i 1185 techników (z 1745), które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2022 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki, zdawanych obowiązkowo, były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

W województwie opolskim sklasyfikowanych zostało 31 liceów i 34 technika.

Wśród liceów bezkonkurencyjne okazało się Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Opolu. W skali całego kraju zajęło 36. lokatę, co jest znaczną poprawą w stosunku do poprzedniego roku, gdy zajęło 48. miejsce.

Najlepsze licea w województwie opolskim

Sprawdź ranking w galerii zdjęciowej

Wśród techników najlepszym okazało się Publiczne Technikum nr 3 w Opolu, które o ułamki punktów wyprzedziło Publiczne Technikum nr 5 w ZSE im. T. Kościuszki w Opolu. Technikum nr 3 w skali całego kraju zostało sklasyfikowane na 22. miejscu (29. miejsce w 2022 r.). Technikum nr 5 zaliczyło spadek z 14. miejsca na 23. miejsce w Polsce.

Najlepsze technika w województwie opolskim

Sprawdź listę w galerii zdjęciowej

Tegoroczny zwycięzca rankingu ogólnopolskiego Perspektywy 2023 wśród liceów – XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie – od lat jest w czołówce rankingu. W ubiegłym roku i dwa lata temu było na pierwszym miejscu, trzy lata temu na miejscu drugim, w 2019 r. – na pierwszym, w 2018 r. – na trzecim, w 2017 r. i w 2016 r. – na miejscu drugim, a w 2015 r. – na pierwszym.

Wśród techników pierwsze miejsce zajęło Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie. W ubiegłym roku Technikum Mechatroniczne było na drugim miejscu, a dwa, trzy i cztery lata temu – na pierwszym.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE