Obcokrajowcy szukają pracy na Opolszczyźnie. Chętnych jest kilkanaście tysięcy osób

2021-05-24 12:19
Praca
Autor: Shutterstock

Z miesiąca na miesiąc przybywa obcokrajowców, którzy chętnie podjęliby pracę na Opolszczyźnie. Rąk do pracy brakuje w wielu branżach. Dla przedsiębiorców to dobry moment by szukać też pracowników sezonowych.

Coraz więcej obcokrajowców szuka pracy na Opolszczyźnie. Do urzędów pracy w kwietniu zgłosiło się około 12 tysięcy osób. Dla porównania, w poprzednich miesiącach, nawet przed pandemią chętnych do pracy było zwykle około 8 tysięcy osób miesięcznie. Dla pracodawców to korzystne bo ciągle potrzebują ludzi. Szczególnie potrzebni są pracownicy w drogownictwie, branży budowlanej, przemyśle, a nawet w ogrodnictwie i rolnictwie. Zwykle obcokrajowcy zatrudniają się na 6-9 miesięcy - wynika z danych WUP Opole.

A rąk do pracy, nie tylko z zagranicy, szukają Opolscy przedsiębiorcy. W urzędach pracy czeka nawet 3 tysiące ofert dla budowlańców, pracowników przemysłu i branży gastronomicznej. Mimo to bezrobocie na Opolszczyźnie spada. Na koniec kwietnia zatrzymało się na 6,8 procent. To o 4 dziesiąte mniej niż na początku roku. Najwyższe jest w powiecie głubczyckim - sięga już 10 procent. Najmniej - niecałe 4 procent - wynosi bezrobocie w Opolu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE