Kochanowski szykuje się do 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych

2021-09-06 16:06
Opolskie Konfrontacje Teatralne
Autor: Teatr Kochanowskiego

Teatr Kochanowskiego szykuje się na przyjazd gości z całej Polski. Bo już w czwartek (9 września) startują 45. Opolskie Konfrontacje Teatralne.

Impreza potrwa aż 17 dni, a na deskach Kochanowskiego zobaczymy najlepsze spektakle w kraju.

Odwiedzą nas same fajne miasta! Nie da się ukryć! W tym roku zobaczymy spektakle Teatru Słowackiego i Narodowego Starego Teatru z Krakowa. Będzie też Teatr Nowy z Poznania. Będa tez teatry z Gniezna, Lublina, Tarnowa... Także dzieje się, dzieje!

- mówi Beata Marcinowicz z opolskiego teatru.

Jednak na spektakl konkursowy, który otworzy tegoroczne Konfrontacje, czyli "Matkę Joannę od Aniołów", trzeba się wybrać aż do Warszawy. Opolska scena nie jest w stanie pomieścić tak wielkiej scenografii.

Nie mamy możliwości, żeby przenieść go na naszą scenę, która przecież wcale do takich małych nie należy. Zdarzają się takie realizacje. A szkoda, bo na pewno bardzo wielu widzów chciałoby się zmierzyć ze znanym tytułem, jak i spektaklem w reżyserii Jana Klaty.

W trakcie festiwalu zobaczymy też wreszcie dwie opolskie premiery - "Amator 2020" w reżyserii Norberta Rakowskiego i autorski projekt Anny Karasińskiej. Oba spektakle opolscy widzowie mieli zobaczyć już rok temu, ale epidemia pokrzyżowała te plany repertuarowe.

45 Opolskie Konfrontacje Teatralne zakończy ogłoszenie konkursowych wyników 26 września.

O 45. Konfrontacjach Teatralnych z Beatą Marcinowicz rozmawia Adam Szostok
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE