Wszystkich Świętych 2021. Zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie. Sprawdź rozkład jazdy!

2021-10-25 12:49
Wszystkich Świętych 2021. Zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie. Sprawdź szczegóły!
Autor: pixabay.com Wszystkich Świętych 2021. Zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie

Wszystkich Świętych 2021. Jeszcze nie ma stuprocentowej pewności, czy w czasie listopadowych świąt cmentarze będą otwarte. By jednak ułatwić dotarcie do olsztyńskich nekropolii, od soboty (23 października) do 2 listopada włącznie wprowadzono specjalny rozkład jazdy. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz poniżej.

Wszystkich Świętych to w Kościele katolickim uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie, obchodzona corocznie w dniu 1 listopada, treściowo połączona z następującym po niej obchodem liturgicznym Dnia Zadusznego. W czasie tych dwóch dni Polacy tłumnie odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze.

Wszystkich Świętych 2021. Komunikacja miejska w Olsztynie

By ułatwić dojazd do olsztyńskich cmentarzy, wprowadzono specjalny rozkład jazdy. Ten obowiązuje od soboty (23 października) do wtorku (2 listopada). - W tym czasie zwiększamy częstotliwość kursów niektórych linii i uruchamiamy dodatkowe połączenia - informuje Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

W przypadku regularnych linii, które dojeżdżają do olsztyńskich cmentarzy, zdecydowano o uruchomieniu dodatkowych połączeń. Mają kursować z częstotliwością nawet 10-minutową. Dodatkowo - szczególnie 1 listopada (poniedziałek) - uruchomiony zostanie szereg połączeń specjalnych. Wzorem ubiegłych lat numer linii będzie poprzedzony literą "C": C11, C16, C17, C26, C36.

SPRAWDŹ TEŻ: Czy 1 listopada sklepy są otwarte? Gdzie zrobić zakupy w dzień Wszystkich Świętych?

Szczegóły kursowania komunikacji miejskiej między sobotą (23 października) a wtorkiem (2 listopada) są na stronie internetowej Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, na przystankach oraz w autobusach.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 22.10.2021
Wszystkich Świętych 2021. Komunikacja miejska w Olsztynie
Autor: ZDZiT Olsztyn
Wszystkich Świętych 2021. Komunikacja miejska w Olsztynie
Autor: ZDZiT Olsztyn
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE