Jedna z największych atrakcji wschodniej Europy zamknięta. Do odwołania [ZDJĘCIA]

2020-03-19 11:40

Wilczy Szaniec zamknięty do odwołania. Turyści nie będą mogli w najbliższym czasie odwiedzać Ośrodka Edukacji Historyczno-Przyrodniczej z uwagi na własne bezpieczeństwo i przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Taką decyzję podjęło Nadleśnictwo Srokowo.

Na stronie nadleśnictwa od kilku dni pojawiały się komunikaty dotyczące ograniczeń w zwiedzaniu "Wilczego Szańca". Do wtorku można było jeszcze zwiedzać obiekt, jednak w nie więcej niż 10 osób. W środę, 18 marca, pracownicy poinformowali o jego zamknięciu.

- Informujemy, że w związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie Ośrodka Edukacji Historyczno-Przyrodniczej „Wilczy Szaniec” Nadleśnictwa Srokowo od 18.03.2020r. do odwołania wstrzymujemy możliwość zwiedzania obiektu. - czytamy w najnowszym komunikacie.

Wilczy Szaniec w latach 1941 – 1944 pełnił funkcję głównej kwatery Hitlera. W leśnym miasteczku pod Kętrzynem oprócz Hitlera mieszkało ok 2,5 tys. ludzi. To tu pojawiały się szaleńcze pomysły i stąd wydawano rozkazy wpływające na losy wielu milionów ludzi. Dziennik The Telegraph w 2017 roku uznał to miejsce za jedną z największych atrakcji turystycznych w Europie Wschodniej. To też miejsce zainteresowań pasjonatów oraz leśników, którzy wspólnymi siłami przeprowadzili w nim prace modernizacyjne i badawcze. Więcej na ten temat przeczytasz TU: Główna kwatera Hitlera była na Warmii i Mazurach. Mamy kolejne znaleziska!

Polecamy: Przy tych piosenkach czas w domu zleci Ci szybciej!

ESKA Top 5 odc. 112
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE