Wichura na Warmii i Mazurach łamała drzewa. Strażacy interweniowali kilkaset razy [ZDJĘCIA]

2021-09-24 7:44

Województwo warmińsko-mazurskie było jednym z tych, gdzie wichura wyrządziła najwięcej szkód. Strażacy musieli interweniować około 300 razy. Wzywani byli głównie do usuwania przewróconych drzew, połamanych gałęzi z dróg i budynków, a także zerwanych linii energetycznych. Wiatr momentami wiał z siłą 90 km/h.

W czwartek silny wiatr dawał się we znaki mieszkańcom województwa warmińsko-mazurskiego. Strażacy od godz. 22 do rana ponad 300 razy interweniowali z powodu połamanych drzew i konarów, które łamały się na skutek silnego wiatru. Dyżurny wojewódzkiej straży podał PAP, że najwięcej interwencji odnotowano w okolicach Olsztyna, Braniewa oraz w powiecie kętrzyńskim.

W Olsztynie drzewo spadło na zaparkowane na parkingu auto, w powiecie braniewskim auto wjechało w drzewo, które tarasowało drogę. Strażacy podkreślają, że nie na skutek wichury nikt nie został ranny. Spadające gałęzie i drzewa zerwały także linie energetyczne w okolicach Elbląga i Braniewa - bez prądu rano pozostawało ok. 550 odbiorców. W Elblągu strażacy zasilali respirator, pod którym podłączona była w prywatnym mieszkaniu chora osoba.

To niestety jeszcze nie koniec niebezpiecznej pogody. Wedle prognoz synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej silny wiatr, którego podmuchy mogą osiągać siłę 90 km na godz., będzie wiał nad Warmią i Mazurami do południa.

 

Raport z anteny 23.09, godz.10

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE