Wielkanoc na Warmii i Mazurach w ścisłym reżimie sanitarnym? Wiele na to wskazuje

2021-02-26 9:13
Wielkanoc 2021 na Warmii i Mazurach. Czy będzie zakaz święcenia jajek?
Autor: Unsplash - Michal Balog Warmińsko-mazurskie. Wielkanoc 2021 w ścisłym reżimie sanitarnym? Wiele na to wskazuje

Co z Wielkanocą 2021 w województwie warmińsko-mazurskim? Czy w związku z trudną sytuacją w regionie tegoroczne święta odbędą się w pełnym reżimie sanitarnym? Czy zostanie wprowadzony zakaz święcenia jajek? Pierwsze informacje na ten temat podał ks. kanonik dr Marcin Sawicki, rzecznik prasowy archidiecezji warmińskiej.

Tegoroczna Wielkanoc z pewnością będzie uzależniona od sytuacji epidemiologicznej w kraju, zwłaszcza w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie liczba osób zakażonych w ostatnich tygodniach znacząco wzrosła. Rząd nie wyklucza, że święta odbędą się znów w pełnym reżimie sanitarnym.

Zdaniem dr. Michała Sutkowskiego, prezesa Warszawskich Lekarzy Rodzinnych, którego cytuje "Rzeczpospolita", można spodziewać się wzrostu dziennej liczby zakażeń nawet o 30–40 proc. – Fala kulminacyjna będzie w Polsce prawdopodobnie w okolicach świąt, czyli na początku kwietnia – prognozuje.

Gazeta zwraca uwagę, że kościół jednak podchodzi do tego spokojnie. – Nie podjęliśmy jeszcze w tej sprawie żadnej decyzji. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Coś będzie wiadomo w połowie marca – mówi dziennikowi ks. kanonik dr Marcin Sawicki, rzecznik prasowy archidiecezji warmińskiej.

Raport z Anteny 25.02

Pod znakiem zapytania stoją również tegoroczne pierwsze komunie święte. Decyzje dotyczące terminu uroczystości zapadną najprawdopodobniej w połowie marca. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Pierwsze komunie zostaną ODWOŁANE? Najbliższy termin na pewno nie w maju

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE