W Olsztynie znów można korzystać z obiektów sportowych na świeżym powietrzu [AUDIO]

2021-04-20 23:24

Olsztynianie ruszają w miasto się poruszać. Obowiązujące od poniedziałku (19 kwietnia) przepisy znów dają możliwość korzystania z obiektów sportowych w obiektach na świeżym powietrzu. Jedynym ograniczeniem jest liczba uczestników - nie większa, niż 25 osób jednocześnie. Podpowiadamy, gdzie się wybrać.

Olivia Addams wraca z hitem Stranger na wiosnę 2021! Poznajcie przedpremierowo w Radiu ESKA!

Rekreacja na świeżym powietrzu znów jest możliwa. W życie weszły zmienione obostrzenia dotyczące sportu i rekreacji. Ponownie powszechnie dostępna jest część olsztyńskich obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Można już korzystać, niemalże bez ograniczeń, z naszego kompleksu w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel - mówi Zbigniew Szymula z OSiR-u w Olsztynie. - Na terenie CRS Ukiel do dyspozycji są boiska do siatkówki plażowej, boisko do koszykówki i wielofunkcyjne. Poza tym można korzystać z wypożyczalni sprzętu sportowego, w której dostępne są m.in. rowery trekingowe, łyżworolki czy kijki do nordic walking. Działa tu także świetnie prowadzony skatepark. Nadal nieczynna jest natomiast Aquasfera.

Posłuchaj: o dostępnych obiektach sportowych ze Zbigniewem Szymulą z OSiR-u w Olsztynie rozmawia Anita Zalewska

Ze sportowych obiektów w Olsztynie można korzystać nie tylko nad jeziorem. Zmiana przepisów oznacza też udostępnienie skateparków, pumptracku na os. Grunwaldzkim oraz boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Jeziołowicza.

Kluby sportowe z licencjami odpowiednich związków sportowych mogą korzystać z Uranii czy pływalni przy ul. Mariańskiej. Natomiast ze stadionu przy al. Piłsudskiego  - piłkarze Stomilu.

Sonda
Czy dostałeś kiedyś mandat za przekroczenie prędkości?

W centrum nad jeziorem trwają już przygotowania do sezonu sportów wodnych.

Z tego względu, że w tym roku ochrona na akwenie będzie od 01. maja, już przygotowujemy sprzęt wodny. Będziemy wodować omegi, rowerki wodne i skutery – mówi kierownik CRS Ukiel Paweł Palczewski i zdradził nam , jakie wydarzenia są w planie na ten sezon w CRS Ukiel. Szczegóły poznasz słuchając audio.

Posłuchaj: o planach na sezon z kierownikiem CRS Ukiel Pawłem Palczewskim rozmawiała Anita Zalewska

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE