UWM nagrał świąteczny teledysk „Kortowskie święta” [WIDEO]

2021-12-22 14:12

Rektorzy oraz dziekani Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zrobili niezwykłą niespodziankę społeczności akademickiej. W sekrecie i przy wsparciu pracowników Wydziału Sztuki nagrali świąteczny teledysk.

NAJDROŻSZE Prezenty Na Święta. LISTA Z DUBAJU | ESKA XD - Radio Eska #38

Kortowskie święta

Kortowo ostatnio znów opustoszało z powodu wprowadzenia zajęć zdalnych. UWM wysyła jednak w świat muzyczną świąteczną pocztówkę.

„Kortowskie święta” to życzenia od władz Uniwersytetu i Kolegium Dziekanów dla wszystkich pracowników i studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, ale także dla innych uniwersytetów i szkół wyższych – mówi prof. Benedykt Błoński, dyrygent i dziekan Wydziału Sztuki. – Pomysł bardzo spodobał się rektorowi, prof. Jerzemu Przyborowskiemu, który dał nam zielone światło. Na początku grudnia spotkaliśmy się w studiu nagrań na naszym wydziale i w ciągu jednego popołudnia nagraliśmy świąteczny teledysk – zdradza prof. Błoński, który tym razem nie stał za pulpitem dyrygenckim, ale włączył się do chóru. Jak podkreśla dziekan Wydziału Sztuki, atmosfera w trakcie nagrania była znakomita.

Posłuchaj fragmentu utworu „Kortowskie święta"

Kevin sam w domu - Jak dobrze znasz świąteczny hit? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Dokąd rodzina McCallisterów wybiera się na Boże Narodzenie?

Trzymana w tajemnicy niespodzianka swoją premierę miała podczas ostatniego w tym roku kalendarzowym posiedzenia Senatu UWM.

Muzykę do utworu „Kortowskie święta” skomponował Tomasz Szymuś, autorem żartobliwego tekstu nawiązującego do UWM jest stale współpracujący z nim Bartosz Wąs. Nad całością nagrania czuwał prof. Marcin Wawruk, dźwięk realizował dr Adam Rosiński. Autorem teledysku jest Maciej Łojewski z Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UWM.

Artyści z Wydziału Sztuki chcą, aby nagrywanie świątecznej piosenki stało się coroczną uniwersytecką tradycją.

Teledysk „Kortowskie święta” można oglądać na stronie internetowej Uniwersytetu oraz w serwisie YouTube.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z miasta i okolicy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE