Trzeci start i trzecie zwycięstwo. Staniszewski ponownie najlepszy [AUDIO]

2020-09-08 21:08
Zbigniew Staniszewski za kierownicą Forda Fiesty RX
Autor: Konrad Kodix Sieczkowski www.kodixfoto.pl

Olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy strefy centralnej w rallycrossie. Tym razem kierowcy rywalizowali w czeskiej miejscowości Sedlčany. O kolejnym triumfie „Stanika” piszemy na ESKA Olsztyn!

Staniszewski stanął na najwyższym stopniu podium, ale tradycyjnie łatwo nie było. Dopisała konkurencja. Do rywalizacji o zwycięstwo włączył się Czech Akes Fučik w Volkswagenie Polo RX. Niezmiennie mocno "mieszał" w stawce Austriak Alois Höller w Fordzie Fiesta RX. Rozegrano trzy biegi kwalifikacyjne. Dwa na swoje konto zapisał Staniszewski, jedno zwycięstwo dowiózł Fučik.

- Kwalifikacje przebiegły dosyć spokojnie. Byliśmy mocno atakowani, ale udało się ataki konkurencji odeprzeć - mówi Zbigniew Staniszewski. - Pogoda była bardzo stabilna. Nie spadła ani jedna kropla deszczu. Planowo wywalczyliśmy start do biegu finałowego z pole position. Prosta startowa na torze w Sedlčanach jest dosyć krótka więc tradycyjnie w pierwszym zakręcie była mała zadyma. Wykorzystałem dobry tor jazdy i wysunąłem się na prowadzenie. Wszystko było pod kontrolą przez pięć okrążeń. Wypracowałem ponad 50 metrów przewagi nad rywalami, a w rallycrossie to naprawdę dużo. I na początku szóstego okrążenia złapałem kapcia. Nie mam pojęcia z jakiej przyczyny. Przewaga topniała w mgnieniu oka. Na dwa zakręty przed męta rywale mnie dojechali, ale końcówka była na tyle kręta że nie dałem się wyprzedzić. Z duszą na ramieniu dowiozłem trzecie zwycięstwo. Teraz szybki powrót do kraju bo w poniedziałek testujemy w Słomczynie. W kolejny weekend rywalizujemy tam w eliminacji mistrzostw Polski – dodaje Staniszewski.

Posłuchaj: Zbigniew Staniszewski, olsztyński kierowca rajdowy o programie tegorocznych startów w rallycrossie
Turniej Tenisowych Jastrzębi w Olsztynie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE