Szlak Wielkich Jezior Mazurskich oficjalnie otwarty. Są jednak utrudnienia. Sprawdź, gdzie!

2021-04-28 9:49

We wtorek (27 kwietnia) Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie RZGW w Białymstoku oficjalnie otworzyło drogę wodną Pisz - Węgorzewo. Oznacza to, że można już bezpiecznie żeglować na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Niestety w niektórych miejscach możliwe są utrudnienia w ruchu z powodu trwających remontów kilku kanałów.

Sezon żeglugowy na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich oficjalnie otwarty. Od wtorku (27 kwietnia) można korzystać z mazurskiej drogi wodnej. Należy jednak liczyć się z utrudnieniami w ruchu oraz wydłużonym czasem oczekiwania na wejście do kanałów.

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Gdzie są utrudnienia?

Obecnie trwają prace przy przebudowie i umocnieniu kanałów Tałckiego, Grunwaldzkiego, Mioduńskiego i Szymońskiego, gdzie obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu żeglugowego. Z kolei jesienią ma zostać ogłoszony przetarg na remont Kanału Łuczańskiego.

Sygnalizacja świetlna i ruch jednostronny ma obowiązywać na kanale Tałckim i Mioduńskim. Na kanałach Szymońskim i Grunwaldzkim ruch będzie odbywał się w obie strony, przy lokalnych zawężeniach nie mniejszych niż 16 m światła kanału.

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Raport z anteny 27.04, godz.10

Aby poinformować wszystkich żeglarzy i wodniaków o utrudnianiach na szlaku Wody Polskie wydały ulotkę informacyjną, którą będzie można znaleźć we wszystkich portach, marinach, czy punktach informacji turystycznej na Mazurach. Na szlaku ustawione zostały także tablice informacyjne z mapą wskazującą dokładną lokalizacją utrudnień. Na wejściach do kanałów znalazły się także tablice informujące o pracach remontowych na konkretnym odcinku.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE